כמה קומות ניתן להוסיף בכפר סבא לפי תמ"א 38 ? - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • ABC

    נשלח ע"יABC 18:54, 20 בינואר 2013

    כמה קומות ניתן להוסיף בכפר סבא לפי תמ"א 38 ? כידוע הועדה הארצית לתיכנון ובניה קיבלה במאי 2012 החלטה לפיה ניתן יהיה לפי תמ"א 38 לבנות 2.5 קומות נוספות בכל הארץ והחלטה זו אומצה ע"י החלטת ממשלה ופורסמה ברשומות. ידוע שעיריות רשאיות להוסיף עוד קומה לפי תוכנית בנין עיר מקומית. ראיתי באינטרנט שעירית הרצליה החליטה להתיר 3.5 קומות במסגרת התמ"א. האם יש החלטה/תוכנית מתאר עירונית בנושא הוספת קומות מעבר לתוכנית הארצית בכפר סבא ?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

    עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

    11:05, 23 בינואר 2013

    תיקון 3 לתמ"א 38 אכן הרחיב את "הזכויות התמ"איות" ל- 2.5 קומות.
    סעיף 23 לתוכנית, נתן לועדות המקומיות סמכות להרחיב את הזכויות הניתנות.
    עיריות רבות מימשו סמכות זאת, בהן ראשון לציון, רמת גן, קרית אונו והרצליה.
    חשוב לזכור כי כך או אחרת, בבסיס התוכנית שיקול דעת מאוד רחב לועדה המקומית בדבר הזכויות הניתנות.

    יש, אם כן, לפנות לועדה המקומית הרלוונטית ולבדוק עמה את הזכויות הניתנות במסגרת חיזוק הבנין.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.