תמ"א 38/2 - דירה על הגג - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • מתנגד

נשלח ע"ימתנגד 14:20, 6 ביוני 2013

היי, אני מתגורר בדירה קטנה שנמצאת על הגג המשותף עם יציאה מהסלון לגג זה (דירה מאוד יפה עם יציאה ל - 80 מ"ר מרפסת גג) אולי פעם בשנה דייר עולה ומשתמש בגג. למעשה זו הסיבה העקרית שרכשתי דירה זו ובמקרה של פרוייקט תמ"א 38/2 זה כבר לא הדירה שקניתי- לא תהיה לי מרפסת גג של 80 מ"ר. אציין כי אין לי זכויות במרפסת גג זו והיא הינה רכוש משותף. 1. האם אני יכול להתנגד (ושההתנגדות תחשב למוצדקת?) שכן אני הנפגע העיקרי מהפרויקט? 2. כיצד אני יכול להתגונן בפני הפרויקט?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

14:34, 6 ביוני 2013

מדובר במקרה מורכב שיש לו היבטים לכאן ולשם.
    הואיל ומדובר בגג שאינו מוצמד לדירתך, יהיה לך קשה לטעון לזכות עליו.
    כמו כן, הואיל ומדובר בפרויקט הריסה, גם ההצמדות הרשומות מאבדות מכוחן הואיל והבנין נהרס.

מה שעליך לעשות הוא להשיא את ערך הדירה במסגרת המו"מ עם החברה היזמית, ולקבל תמורה שתהלום את המצב הקיים של הדירה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.