מס שבח בפינוי בינוי - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • אורה

    נשלח ע"יאורה 14:27, 16 ביוני 2013

    שלום רב, מהי התוספת לדירה החדשה החלופית שניתן לתת לדיירים במסגרת פרוייקט פינוי בינוי, מבלי לשלם מס שבח עבור הדירה החדשה? למשל אם בבעלותי דירת 100 מ"ר מה התוספת המקסימלית שאוכל לקבל מבלי לשאת במס שבח. לא הבנתי את אופפן החישוב בחלופות בסעיף 49כב לחוק. אודה אם תוכלי לעזור. בתודה!

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

    עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

    18:31, 16 ביוני 2013

    זה תלוי בשווי הדירה.
    הפרקטיקה הנוהגת, בהתחשב למכנה המשותף של פרויקטים מסוג זה, הינה לעשות שימוש בפטור עבור דירה עד 120 מ"ר.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.