כפיית תמא 38 2 - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • ירדן

נשלח ע"יירדן 06:51, 5 במרץ 2014

שלום, אני מתגורר בבניין שבו 14 דירות, והושגה הסכמה של 12 דירות לתמא 38 2. אני מתנגד לתכנית - אינני מעוניין לגור בדירה שהיא חלק מבניין ובו כל כך הרבה דיירים. האם גם עבור תמא 38 2 יש צורך במינימום של 24 דירות, או שזה קיים רק בפינוי בינוי רגיל?

השב
  • 13:01, 6 במרץ 2014

הי
    בתמ"א רגילה אין מינימום יח"ד (בכל אופן לא 24) ואם כל הדיירים חתמו הם יכולים לכפות עליך
    סתם שאלה, למה אתה לא מעוניין לגור בכזה בניין, אני מניח שזה בתל אביב?

תגובה
  • 19:56, 7 במרץ 2014

אהרן - לא תמ"א רגילה, אלא הריסת המבנה ובניית בניין אחר תחתיו. עם דיירים רבים יותר ואופי מגורים שונה לגמרי מזה הקיים כיום.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

14:57, 6 במרץ 2014

המינימום של 24 יח"ד אינו מתמ"א 38.

בתמ"א 38 המגבלה היא לרוב של 80%.

תגובה
  • 19:53, 7 במרץ 2014

תודה שי, ולמה הכוונה במילה "לרוב"? האם יש מקרים שבהם 80% ירצו תמ"א 38 2 (כלומר הריסה ובניית בנין אחר) ובכל זאת לא יוכלו לכפות על המיעוט את ההריסה?

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

14:46, 13 במרץ 2014

הדבר תלוי התנאים הקבועים בחוק.
    כמו למשל תום לב, חוו"ד שמאי וכיו"ב.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.