היטלים ומיסים על הרחבה מעבר לתמא - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • אאא

נשלח ע"יאאא 09:19, 4 בינואר 2015

שלום, יש לי שאלה בקשר להיטל השבחה ומסים בתמא 38 ובכלל. בבניין שלי דירות בנות 55 מ"ר. מבחינת תכנונית (תב"ע) ניתן להוסיף כ-25 מ"ר מאחורה (כולל ממד) ועוד כ-16 מ"ר מקדימה. מבחינת תמא אפשר לקבל עד 25 מ"ר שיתווספו בחלק האחורי של הבניין. לגבי ה-16 מ"ר מקדימה - דיברנו עם היזם על אפשרות שיכניס את התוספת לתוכנית והדיירים יממנו את התוספת. השאלה האם יש היטלים / מסים שיחולו על מישהו - הדיירים או היזם ? בבדיקה שעשיתי באינטרנט ראיתי שיש מספר פטורים על היטל השבחה, ואחד מהם אומר שאם הדירה היא פחות מ-140 מטר, ובנוסף גרים שם במשך יותר מ-4 שנים, ההיטל מבוטל. תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

22:12, 4 בינואר 2015

על הזכות החורגת מ- 25 מ' הרחבה יחול היטל השבחה.

תגובה
  • 20:55, 5 בינואר 2015

האם זה היטל השבחה שניתן לקבל עליו פטור, לדוגמה במידה ושטח הדירה מתחת ל-140 מ"ר ?

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

10:22, 7 בינואר 2015

נתון לפרשנות.
    נושא הפטור מכוח התוספת השלישית תמיד היה בסיס למחלוקת מול הועדות המקומיות.
    עד כה לא ידוע לי על מקרה בו התקבל הפטור, מאשר שלרוב ממילא ההרחבה נעשית במסגרת 25 מ"ר של תמ"א 38 ה]טורים ממילא.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.