תמא 38 והערת האזהרה - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • אסף

נשלח ע"יאסף 09:06, 3 באפריל 2015

שלום רכשתי דירה מהמדינה והיא עדיין ללא הערת אזהרה. לפתע קם נושא שהתבשל כניראה ללא ידיעתי שאוטוטו מתחיל פרוייקט תמא 38. העורך דין טוען שאני לא רשום כבעלים ואין הערת אזהרה לטובתי בטאבו, ושהדירה רשומה על שם מדינת ישראל. האם אני אמור לחתום על חוזה התמ"א 38 או שאני אמור להמתין לרישום על שמי של הדירה. האם אני יכול להפגע בעתיד ללא הערת אזהרה באיזה שהוא אופן? האם בכלל חוקי שאני אחתום אם הדירה לא על שמי בטאבו? האם אני יכול לסרב לחתום עד שיעבירו את הדירה על שמי? תודה אסף

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

13:48, 5 באפריל 2015

ככלל, בכל רכישה ללא רישום מידי של הערת אזהרה יש חשיפת סיכון.
    מכיוון שההליך החל והוא בהכרח יהיה רלוונטי אליך, ראוי שתהיה מעורב ותבין את התהליך.
    בסופו של יום, תידרש גם אתה לחתום על ההסכם.

תגובה
  • 00:32, 12 באפריל 2015

תודה על תגובתך.
    אך עדיין לא הבנתי האם אני צריך לחתום על התמא 38 למרות שאין לי הערת אזהרה?
    ואם אחתום על התמא 38... האם זה מסכן את בעלותי על הדירה באופן כלשהו.
    ואם לא אחתום האם אחשב סרבן?
    תודה וסליחה על הבורות... אם לא הבנתי נכון.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

19:31, 13 באפריל 2015

כל זמן שאין לך לפחות הערת אזהרה, אתה לכאורה לא קיים.
    ברור שבהמשך תהיה לך הערה ולכן עוה"ד רוצה להסדיר את נושא החתימה כבר עכשיו.
    כל זמן שאינך בעל הדירה אתה לא יכול להחשב כסרבן.
    יחד עם זאת, ללא הערת אזהרה, אתה חשוף כך שאין רישום המגן על הזכויות שלך בדירה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.