שכירות בעיתית באזור פינוי בינוי - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • אביטל

נשלח ע"יאביטל 22:14, 29 ביוני 2015

יש לי דירה שרכשתי במתחם פינוי בינוי במרכז הארץ. הדירה זקוקה לשיפוץ כדי להשכירה. בעוד כשנה ככל הנראה ולפי כל התחזיות הקבלן יעלה על הקרקע ויתחיל לבנות סה"כ 4 מגדלים גבוהים. לפי התוכנית יתחיל לפנות הבתים מהשוליים , אנשים ימשיכו לגור בצמוד עד שהמגדלים ייבנו ואז יעברו לבניינים החדשים ( לא יצאו מהדירות שלהם לשכירות ). יש לי שני נושאים שאבקש לבדוק: 1. האם כדאי לשפץ שכן אקבל הטבות בשדרוג הדיה החדשה שאקבל. 2. קריטי ביותר - ייתכן שאנשים לא יגיעו לשכור את הדירה בגלל שמדובר באתר בניה ( אפילו אם הבניין לא ממש בצמוד ) ואז השכירות של הדירה בעייתית ועלולה להפגע . האם ניתן לדרוש קבלת שכר לדירה מהיום ה 1 שמתחילים לבנות ? כי את ביתי ייהרסו בעוד 3-4 שנים במקרה הטוב , שכן אינני רואצה להיות דיירת סרבנית אבל חשוב לי לבטח את עצמי וזו נקודה למו"מ שהוא בגדר הסביר. בתודה מראש וכל טוב. אביטל.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

09:58, 1 ביולי 2015

1. יש התייחסות לנושא השיפוץ בדירות, אך הדברים צריכים להיעשות בתום לב. השקעה רגע לפני הפינוי יכולה להוות כהשקעת הכסף על קרן הצבי.
    2. זה נתון למשא ומתן המסחרי שבין הצדדים. חשוב להדגיש כי כל הטבה שיקבל בעל דירה, כל בעלי הדירות צריכים לקבלה, אלא אם הסכימו לוותר עליה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.