חתימת חוזה מול יזם לפינוי בינוי - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • אלון

נשלח ע"יאלון 16:44, 30 באוגוסט 2015

שלום עו"ד אליאב, רכשתי דירה לפני חודשים ספורים. עוד במהלך הרכישה נמסר לנו שהבניין נמצא כבר שנים במו״מ מול הדיירים לגבי חתימה על הסכם לפינוי בינוי. בחודשים האחרונים הדבר תפס תאוצה וכעת החתימה שלי היא אחת האחרונות שנדרשות כדי להתחיל את התהליך. החוזה שהוגש לי נראה כחוזה הסטנדרטי שהוגש לכלל בעלי הדירות (למעט בעלי דירות גן וגג). שאלתי היא האם אני יכול באופן אישי לשאת ולתת מול היזם ולבקש להוסיף סעיפים לחוזה שיהיו כפופים רק לגבי? והאם יש לי איזשהו יתרון בכך שחתימתי היא אחת האחרונות שנדרשות? תודה אלון

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

16:47, 30 באוגוסט 2015

אתה מתאר את כל הפעולות שאסור לעשות בפרויקט מסוג זה.

שוויון ושקיפות הם עקרונות העל בפרויקטים אלו.

מותר לך לנהל מו"מ פרטני עם היזם אך זה חייב להיעשות בשקיפות למול יתר בעלי הדירות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.