מס בהחלפת דירה בדירה אחרת - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • אבי

    נשלח ע"יאבי 22:02, 27 באוקטובר 2015

    הנני מעוניין להחליף דירה בפרויקט תמ"א 38/2 (תמורה של 25 מ' מעבר לדירה הקיימת) שבה בדירה אחרת גדולה יותר (31 מ' יותר מהדירה הנוכחית). האם יהיה חיוב כלשהו במס?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

    עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

    09:29, 8 בנובמבר 2015

    זו שאלה מורכבת שתלויה בסוג הפטור שעשיתם בו שימוש בעסקה.
    אם מדובר בפטור אישי לפי פרק חמישי 1 - אזי לא צריכה להיות חשיפה למס, כל זמן שאין חריגה מתקרת הפטור שבסעיף 49ז' לחוק.
    אם הפטור הוא מפרק חמישי 5, אזי כל חריגה מתמורה של 25 מ', נתונה לשומת מס.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.