הצטרפות לבניית ממ"דים - פורום תמ"א 38 ופינוי בינוי

שאלה חדשה
  • אלישבע

נשלח ע"יאלישבע 18:50, 5 בדצמבר 2015

שלום רב, 3 מ 6 שכנים הגישו בקשה לבניית ממ"דים – עבורם בלבד. אנו התנגדנו כי מגדל ממ"דים של צידו השני של הבניין תוכנן סמוך לחלוננו. ועדות תכנון וערר אישרו רק הרחקה קטנה של הממ"דים מחלוננו. ואת מיקום מגדל הממ"דים השני שבצד שלנו פסלו. יש להניח שהשכנים יפרידו את הפרויקט ויגישו בקשה חוזרת לבניה בצד שנפסל (הצד שלנו). האם בשלב זה אני יכול לפנות בבקשת שתוף מידע או הצטרפות רק לאותו שכן שבונה את הממ"ד בצד שלנו ולהתעלם מהשניים האחרים שבניתם אושרה בצד השני. בתודה אלישבע

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

עו"ד שי אליאב,מנהל הפורום

09:23, 13 בדצמבר 2015

לא בטוח שהבנתי את התמונה המלאה.
    ככל ואצלכם בבנין יש יוזמה לקבלת היתר לצורך הרחבה לממ"דים, בוודאי שהנך רשאי להצטרף להליך.
    ממילא לא יקרה דבר מבלי שתדעו מכיוון שלפי תקנות התכנון ובניה יש חובת פרסום + יידוע בעלי הדירות בבנין.

תגובה
  • 21:05, 8 בינואר 2016

שלום רב,

אכן הניסוח שלי לא היה כל כך ברור.
    למעשה התנגדתי לבניה עקב ממ"ד של הצד השני של הבניין שתוכנן להבנות קרוב לחלוני.
    ובנוסף השכנים היוזמים גם לא שיתפו אותנו בפרויקט.
    אבל אני רוצה להצטרף לבניה בצד שלי שעכשיו כנראה תופרד.
    ולכן חשבתי לפנות רק לשכן שבונה בצד שלי.

בתודה
    אלישבע

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד שי אליאב

מנהל הפורום: עו"ד שי אליאב

חבר מן המניין בועדת הקניין ומקרקעין של לשכת עורכי הדין. נמנה על צוות חברי המשרד החל משנת 2011. מתמח
למידע נוסף

053-9374678 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בשאלות גולשים הנוגעות לתהליכי תמ"א 38 והתחדשות עירונית, איזה רוב דרוש, מה עושים עם שכן מתנגד, טפסים נדרשים, המלצות להתנהלות נכונה ויעילה מול ושל השכנים, דיירי הבניין ומול הקבלן והיזם, יתרונות הפרויקט לחיזוק המבנה והמשמעויות הכלכליות וכן בסוגיות פינוי-בינוי ובדילמות שבין הדיירים ליזם בפרויקטים מסוג זה, התנאים לאישור תכנית מסוג זה, שאלות מיסוי וכל שאלה אחרת בתחומים אלו.