תאונת עבודה משכורת - פורום תאונות עבודה

שאלה חדשה
  • ארזי יקיר

נשלח ע"יארזי יקיר 19:04, 10 במרץ 2014

שלום, לפני כחודשיים עברתי תאונת בדרך לעבודה וקיבלתי כ-29 ימי מחלה , קיבלתי טופס 250 מהמעסיק והגשתי את ימי המחלה למעסיק וכן את חיוב דמי האמבולנס שפינה אותי . 1. האם אני אמור לקבל את ימי המחלה מהמעסיק או מביטוח לאומי ? 2. מי משלם את דמי האמבולנס ? 3. האם אני גם צריך לפנות לביטוח לאומי ? ולשם מה ? מה אני צריך להגיש להם ?

השב
  • 15:49, 17 במרץ 2014

יקיר שלום רב,

במקרה של תאונת דרכים אשר הינה תאונת עבודה יש להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי, מכמה טעמים:

1. הביטוח הלאומי משלם את דמי הפגיעה (ככל שהמעסיק אינו בהסדר עם המוסד לביטוח לאומי). כך, שתקופת אי כושר לא מפחיתה מימי המחלה הצבורים.

2. בהעדר תביעה למוסד לביטוח לאומי, יכולה חברת הביטוח של הרכב "לנכות" מהפיצוי את התשלום שהיה מתקבל מהמוסד לביטוח לאומי.

3. בהעדר נזק עתידי לא ניתן יהיה לקשור אותו לתאונה בהעדר תביעה מוכרת במוסד לביטוח לאומי.

4. ההוצאות משולמות על ידי המוסד לביטוח לאומי.

5. בשלב הראשון יש להגיש טופס הודעה על תאונה ודרישה לתשלום דמי פגיעה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

נפגעתם בתאונת עבודה תוך כדי עבודה? ומה לגבי תאונה בדרך לעבודה או מהעבודה הביתה? את מי תובעים? מתי את הביטוח הלאומי ומתי את חברות הביטוח? מה לגבי אחוזי הנכות? כיצד ניגשים לועדה רפואית?  סוגיות אלו ואחרות בפורום זה.

המדריך להתמודדות עם תאונת עבודה