שיקום תשתיות ישנות בישוב - פורום הרחבת ישובים

שאלה חדשה
  • ליאורה

    נשלח ע"יליאורה 15:48, 22 בדצמבר 2013

    שלום, אנו נדרשים כעת להשתתף במימון שיקום תשתיות ותיקות בישוב. בהסכם מול הישוב, במעמד הרכישה, נדרשנו לשלם סכום לא מבוטל עבור פיתוח תשתיות חדשות ושיקום תשתיות קיימות. מהי התשתית החוקית לדרישה זו?

    השב
  • 18:26, 22 בדצמבר 2013

    ליאורה שלום,
    אם המדובר ב"ישוב חקלאי" (מושב, קיבוץ, מושב שיתופי) לפי החלטה 1271 של מועצת מקרקעי ישראל בסעיף 4.9 ניתן לגבות מכל משתכן סכום ל"שידרוג תשתיות קיימות בשכונות הותיקות בישוב", כלהלן:

    בישובי איזור עדיפות א' וקו עימות - עד 15,000 ₪.
    בישובי אישור עדיפות לאומית ב': עד 10,000 ₪
    באיזורים שאינם מוגדרים כאיזורי עדיפות: עד 3,000 ₪.

    בהצלחה,
    עו"ד צבי סיגל

    תגובה

פורום זה יעסוק בסוגיות הנוגעות בקליטה ובניה בקיבוצים, הרחבות ישובים, קליטה ובניה בישובים קהילתיים ובמושבים ושאלות של נציגי הישובים לאורך תהליך זה.

פורום זה אינו עוסק בתחום התכנון והבניה.