ביטוח לאומי/ אובדן כושר עבודה. - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
  • חנה

נשלח ע"יחנה 15:05, 18 בספטמבר 2016

1. נכה 100% נכות רפואית+שר"ם + ניידות- למעלה מ11 שנים בשל מחלה. 2. מוכרת בביטוח לאומי ומקבלת קצבאות. 3. מקבלת גם קצבת אובדן כושר מעבודה - ביטוח פרטי משנת 88. 4. נכון לימים אילו קיבלתי מידע מביטוח לאומי כי הם מקזזים לי מסך סכום הקיצבאות בגלל שיש לי הכנסה נוספת מאובדן כושר עבודה. 5. הייתכן ?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

עו"ד רונן מורנו,מנהל הפורום

15:21, 18 בספטמבר 2016

חנה שלום,
    בפנייתך חסרים נתונים. לדוגמא, על מה הקיזוז? האם קיזזו תוספת ילדים/בן זוג? מה סכום הקיזוז?
    בכל מקרה, אני מציע שתפני לייעוץ אישי וככל שתבחרי בכך אל תהססי ליצור עימי קשר טלפוני.
    בהצלחה!

תגובה
  • 12:46, 19 בספטמבר 2016

שלום רב,
    נכה ומוכרת בביטוח לאומי עקב שיתוק ומחלה למעלה מ-11 שנים.
    1. סך הקצבאות - .-10,804 ש"ח = נכות 100% + 50% ניידות + שר"ם 150% - כולל תוספת שבן הזוג אינו עובד.
    2. קצבת אובדן כושר עבודה .- 7171 ש"ח - הסכם שנחתם עם חב' ביטוח משנת 1988 - כאשר עבדתי.
    3. נכון לימים אילו, ביטוח לאומי מבקש לקזז בכל חודש .-200 ש"ח בגין הכנסה של אובדן כושר עבודה ( רטרואקטיבי למשך שנה וחצי ), ומהיום ואילך לקזז מהקצבה גם .-1,180 ש"ח בגין תוספת שבן הזוג אינו עובד.

אי לכך מבקשת לדעת:

האם נכונה הטענה של ביטוח לאומי כי יש לי הכנסה נוספת ולא משנה באם הפרשתי את הסכום , גם אני וגם המעביד, לפי הסכם עם חברת ביטוח שנחתם בשנת 1988 וזאת באופן פרטי ?!

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

עו"ד רונן מורנו,מנהל הפורום

15:08, 19 בספטמבר 2016

חנה שלום,
    כפי שכבר הבהרתי, אני מציע לפנות לייעוץ אישי ולא בפורום.
    בהצלחה!

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

מנהל הפורום: עו"ד רונן מורנו

עוסק מזה למעלה מ-13 שנים בניהול תביעות ביטוח מורכבות עם התמחות ספציפית בתביעות ביטוח חיים, אובדן כוש
למידע נוסף

077-2304178 חיוג
הודעה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.