פיצוי על תערוכת הפרחים חיפה - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
  • לי

נשלח ע"ילי 14:02, 11 באפריל 2012

כבר הרבה דיו נשפך על מכירת כמות כרטיסים וכניסת זרים ללא חשבון, על כל המשמעות, ועוד. האם זה קייס תיאורטי אפשרי לתביעה ייצוגית?

השב
  • 10:23, 15 באפריל 2012

לי שלום,

על מנת שאוכל לחוות את דעתי המקצועית, תצטרכי לפרט בדיוק איזה נזק נגרם לך ולאנשים נוספים. העובדה כי את שילמת שתלום מלא עבור כרטיס כניסה לתערוכה ואילו אחרים נכנסו ללא תשלום, לכשעצמה איננה מקימה עילת לתביעה ייצוגית אך כאמור, עליך לפרט יותר במה מדובר.

בברכה,

תגובה
  • 10:47, 15 באפריל 2012

הדגש היה על המשפט הראשון. תורים אינסופיים בכל חממה (קטנה) -והיו כמה- ובסופו של תור- דחוס בפנים:מכניסים בקבוצות....התפרסם בכל העיתונות

תגובה
  • 11:55, 15 באפריל 2012

לי שלום,

על תורים, צפיפות וכדומה - אני לא הייתי רץ להגיש תובענה ייצוגית. אלו דברים טבעיים שלצערנו הם חלק משגרת חיינו וקשה להאמין שבית המשפט יכיר בכך כעילה לתובענה ייצוגית.

אם ישנו משהו קונקרטי, כגון הבטחות שלא קוימו על ידי המארגנים, נטעיות בפרסום אודות התערוכה וכדומה - ניתן לשקול את הדבר.

בברכה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.