מאכל מזיק בעל רכיב ממכר - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
  • דן

נשלח ע"ידן 20:54, 22 באפריל 2012

שלום רב, משך שנים ארוכות השתמשתי במוצר המדובר. המוצר גרם לי נזק רפואי שלא היה ידוע לי שיכול להיגרם, אין כל אזהרה מסוג זה על המוצר. הנזק שנגרם לי ספציפית על ידי המוצר אושר על ידי רופא שנגרם מהמוצר. תיקון הנזק - עשרות ואף מאות אלפי שקלים. האם יש עילה לתביעה ייצוגית?

השב
  • 11:49, 29 באפריל 2012

דן שלום,

בהחלט יכולה להיות עילה לתובענה ייצוגית. תוכל ליצור קשר על מנת לבדוק את הסוגיה לעומק.

בברכה,

תגובה
  • 02:24, 1 במאי 2012

שלום רב נועם,

אשמח לדעת מה 'יוצא' (סליחה על הקללה) לתובע הייצוגי בסופו של יום. כמובן כללי אצבע, ברור לי שכל מקרה לגופו.

תגובה
  • 22:43, 4 במאי 2012

אתה בעצם תובע על סכום כסף, בשם קבוצה שנפגעה ממה שאתה נפגעת. הקבוצה יכולה להיות תיאורטית כמו למשל כל מי שקנה את המוצר המסוים בין השנים 2000-2001.

כל תובעת ייצוגית דרושה אישור של שופט לפני שבאמת קורמת עור וגידים למשפט של ממש. רב התובענות לא מאושרות ...

חלק יחסי מהסכום משולם לעו"ד.

השאלה המתבקשת היא, כמה מקבל עו"ד בכל שלב של התהליך. אין ספק שעו"ד לא יסכן את כל יהבו באישורה של התובענה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.