הגשת תביעה ייצוגית לאחר שנה וחצי - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
  • אריק

נשלח ע"יאריק 00:18, 3 בינואר 2014

שלום רב רציתי לדעת האם אני יכול לתבוע חברה על אירוע כלשהו שגרם נזק לכאורה לצרכנים רבים לפני שנה וחצי? אני "נזכר" לתבוע רק עכשיו, כי בזמן קרות הארוע כלל לא הייתי מודע לכלי הזה שקרוי "תובענות ייצוגיות". עו"ד ששאלתי אותו לגבי הנושא, אמר לי שבית המשפט יראה את זה לא כל כך טוב שאני נזכר רק אחרי שנה וחצי לתבוע. אני יודע שיש חוק התיישנות של 7 שנים. האם זה חל גם על תובענה ייצוגית? או שהוא צודק וחבל לי על המאמץ?? תודה על ההתייחסות אריק

השב
  • 13:18, 4 בינואר 2014

כפי שציינת אין התיישנות על התביעה שלך. יחד עם זאת הצד השני יכול לטעון לשיהוי.

אני לא מאמין שטענה לשיהוי יכולה להחזיק. אם הנזק גרם (ואוליי עדיין) נזק לציבור אין כל מניעה לתבוע.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.