גזילת ביטוח - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
  • אורלי נוריאני

נשלח ע"יאורלי נוריאני 11:19, 22 בינואר 2014

שלום. לפני 5 שנים לקחנו משכנתא גדולה. המשכנתא חולקה לחמש הלוואות. הבנק, בנק לאומי יצר קשר ביננו לבין חברת הביטוח, חברת בת שלו , חתמנו על ביטוחים עוד בבנק - ביטוח מבנה וחיים. שנה אחרי החזרנו חלק מההלוואות , את הרוב אולם מאחר ולא הייתה תקשורת ישירה ביננו לבין חברת הביטוח לא הודענו לה... מאז ועד היום אנו משלמים ביטוח שהוא יותר מגובה המשכנתא... האם יש מקום לתביעה ייצוגית? למרות שאני חתומה שאני חייבת להודיע לחברת הביטוח הרי יש פה ניגוד אינטרסים וגזילה. הבנק ידע שהחזרנו. הבנק יוצר קשר עם חברת הביטוח כשנוח לו?איך אני יכולה לשלם ביטוח על הלוואות לא קיימות? אני רוצה את כספי בחזרה, לפחות את הכסף עבור ההלוואות שהחזרתי וההפרש של ההלוואות הקיימות. תודה

השב
  • 11:58, 22 בינואר 2014

אורלי שלום.

אין חולק כי חלק מהאחריות על סיום תשלום המשכנתא חלה עלייך. יחד עם זאת אני מוצא כאן מקום לרשלנות ועצימת עיניים ברורה מטעם חברת הביטוח והבנק.
    במידה ותעבירי לי את המסמכים אוכל לתת לך ייעוץ יותר מדוייק.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.