מרגע הגשת התביעה לביה"ד לענייני משפחה... - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • ציפי

נשלח ע"יציפי 18:28, 30 בדצמבר 2012

כמה זמן בממוצע לוקח עד שמתקיים הדיון הראשון? האם יש דרך לזרז ההליכים?

השב
  • 08:52, 31 בדצמבר 2012

שלום ציפי,
    זה מאוד משתנה מהרכב להרכב ותלוי בימן השופט. בדרך כלל משתדלים שקדם המשפט הראשון יתקיים בתוך כשלושה ארבעה חודשים. לגבי מזונות ניתן להגיש בקשה לפסיקת המזונות הזמניים טרם דיון.

תגובה
  • 13:49, 31 בדצמבר 2012

ואיך קובעים את המזונות הזמניים? לפי מה, אם לא מתקיים דיון עם הצגת ראיות וכו'?
    ובמידה ואני באותה עת בחו"ל? (צפוי לי טיפול רפואי חד פעמי באנגליה) האם ניתן לבקש דחייה של הדיונים כדי שאוכל לנכוח...?
    והאם אז הדיון נדחה בעוד 4 חודשים?
    תודה

תגובה
  • 15:06, 31 בדצמבר 2012

המזונות הטרום זמניים נקבעים בדרך כלל ללא התעמקות בפרטים ולרוב על בסיס הנמוך על מנת לתת סעד מיידי עד לדיון.
    אם לא תגישי בקשה לפסיקת מזונות טרום זמניים או זמניים אז אלו לא ייפסקו לך אלא רק בדיון קדם המשפט או בסמוך לאחריו.

תגובה
  • 15:47, 31 בדצמבר 2012

תודה!
    האם אחד מהצדדים יכול לדחות את מועד הדיונים האלה מסיבות כלשהן? למשל אם יש לי הליך רפואי בחול?

תגובה
  • 17:38, 31 בדצמבר 2012

ניתן לנסות. כל הרכב והשיקול שלו

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין ? מה וכמה מגיע לילדים,  לאישה ? היכן להגיש תביעת מזונות אישה  - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה ? כמה זמן עד שאקבל מזונות ? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.