תוספת במזונות/הוצאות המיוחדות - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • שרה

נשלח ע"ישרה 13:47, 4 בפברואר 2014

שלום, התגרשתי לפני כשנה עם הסכם גירושין אליו הגענו ביחד בגישור. בחישוב המזונות לקחנו בחשבון שילדינו ילמדו בבתי"ס ממלכתיים רגילים, עם עלות רגילה. לפני תחילת שנה"ל הנוכחית החליט בני כי הוא מעוניין לעבור לבי"ס יוקרתי מסויים, ושנינו עודדנו אותו לכך וליווינו את תהליך קבלתו. לפני תחילת השנה, כשנמסרה לי עלות שכה"ל, שעמד על יותר מפי 2.5 מעלות בי"ס רגיל, אמרתי זאת לגרוש שלי, בהבנה (חשבתי שבהבנה משותפת) שברור לנו שאם הוא יעבור לאותו ביה"ס, נצטרך שנינו להתחלק בהפרש שבין שכה"ל הרגיל לבין שכה"ל של אותו בי"ס. כאן המקום לציין כי ע"פ הסכם הגירושין, הוצאות החינוך אמורות להיות עליי, והוצאות חינוך מיוחדות או הוצאות מיוחדות אחרות מתחלקות בין שנינו. כשביקשתי מהגרוש שלי להשתתף בתשלום, הוא סירב באומרו כי החינוך הוא עליי. בעיניי מדובר כאן בשינוי מהותי במסגרת החינוכית, אשר דורש את השתתפותו, במיוחד מאחר ובחירת ביה"ס היתה תהליך ששנינו היינו מעורבים בו באותה מידה, ולא משהו ש"הונחת" עליו. בנוסף, זה בקלות יכול להיכנס תחת הקטגוריה של הוצאות חינוך מיוחדות. בגלל נסיבות מסוימות, בשנתיים האחרונות אין לי הכנסה. לו הייתי יודעת שאני היחידה שאצטרך לשלם על ביה"ס, סביר להניח כי לא הייתי מאפשרת זאת, מכיוון שפשוט איני יכולה להרשות זאת לעצמי מבחינה כלכלית. אנחנו מנסים לשתף פעולה כמה שיותר בנושא הילדים, ולמרות שהיו לנו כמה חיכוכים כספיים פה ושם, אנחנו מנסים לפתור את הדברים בינינו. שאלתי נובעת מאותו מקום - אינני מחפשת "להכניס" לבן הזוג, אלא להבין מה מקובל או סביר. ברור שיש כאן שתי פרשנויות של המצב. לו היינו פונים לגישור/בימ"ש, מהי הפרשנות שהיתה סבירה יותר בעיניהם? בעיניך? תודה מראש

השב
  • 13:19, 5 בפברואר 2014

שלום שרה,
    אם שניכם עודדתם אותו אזי התנהגותו של בן הזוג אינה הגונה.
    ברמת הפרקטיקה - תלוי מה נכתב בהסכם ואם הייתה ז הסכמה של שניכם המלווה בחתימת לבית הספר או מיילים שיעידו על כך, את תוכלי לטעון כי עליו לשלם זאת.
    ללא הליך משפטי לא תוכלי לקבל את החלק שלו ואם את לא רוצה להיכנס להליכים מיותרים, אינני רואה דרך אחרת.

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין ? מה וכמה מגיע לילדים,  לאישה ? היכן להגיש תביעת מזונות אישה  - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה ? כמה זמן עד שאקבל מזונות ? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.