מזונות ומדור - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • שלום

נשלח ע"ישלום 23:45, 26 במאי 2014

שלום רב, אני ואשתי נמצאים אצל מגשר ומנסים להגיע להסכם. יש לנו ילד משותף בן 4. ברשותנו נכס שאנחנו משלמים משכנתא של 3200 ש"ח כל חודש. (נשאר עוד 20 שנה לשלם). אנחנו לא רוצים למכור את הדירה ולאשתי אין כסף לשלם לי את החלק. אם אני משאיר לה את הדירה, האם יש אפשרות להוריד בהוצאות מדור תמורת החלק שלי? הבנתי ש-1250 ש"ח הוא החלק של המזונות ואילו המדור - תופס את רוב התשלום. מה הוא הסכום השפוי שבית המשפט יאשר לי תמורת השארת הדירה על שמה.

השב
  • 10:48, 27 במאי 2014

שלום שלום,
    אתה מדב למעשה על מצב בו אתה מבקש לשלם את המדור של הילד מראש. זה בהחלט מקובל ואף ראוי לעיתים.
    המדור שלך יעמוד על שליש מ 3,200 ש"ח או שליש משכר דירה של אותה דירה באיזור. את תשלום המדור את צריך להכפיל במספר החודשים עד הגיעו לגיל 18 ולבצע היוון לפי מקדם היוון שנמצא בטבלאות היוון לפי ריבית של 3% לשנה.
    זה הסכום שאתה צריך לשלם לה מראש כדי לשלם את מדורו של הילד.
    אז נותר לך לשלם את ה 1,250 ש"ח ומחציות חינוך ורפואי.

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין ? מה וכמה מגיע לילדים,  לאישה ? היכן להגיש תביעת מזונות אישה  - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה ? כמה זמן עד שאקבל מזונות ? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.