מזונות מעל גיל 18 - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • קרן ויצמן

נשלח ע"יקרן ויצמן 09:16, 5 ביוני 2014

שלום רב, ברצוני לשאול שאלות בנוגע למזונות מעל גיל 18. יש לי ילד בן 18 וחצי שאביו שילם מזונות עבורו בסך 1000 ש"ח מאז שהוא בן 3 ועד היום עד סיום הלימודים עפ"י הסכם גירושין. בהסכם לא דובר על מזונות מעל גיל 18 כי זה היה לפני 16 שנה והחוק הוא די חדש יחסית אבל אני והגרוש שלי יודעים שמעכשיו עליו לשלם שליש מהסכום כלומר 330 ש"ח. מה שאנחנו לא יודעים ורוצים לדעת בבקשה: 1. למי הוא משלם לי או לילד - מאוד חשוב לגרוש לי שיהיה חוק כתוב שהוא אמור לשלם לי ולא ישירות לילד אודה לך אם תוכל להפנות אותי לחוק הכתוב כדי שאוכל להראות לו שהוא צריך לשלם לי ולא לילד על אף שהוא מעל גיל 18. 2. ממתי הוא צריך להתחיל לשלם את השליש - האם באופן רציף מהחודש העוקב לאחר שסיים לשלם את ה-1000 או שהוא צריך לחכות עד שיתגייס באוגוסט? האם זה תלוי בתאריך הגיוס בכלל? ואם יידחו לו את הגיוס עליו לחכות עד מועד הגיוס להתחיל לשלם? הגרוש שלי לא יודע האם הוא צריך לשלם מעכשיו או לחכות עד שיתגייס 4. האם המזונות הם עד גיל 21 או שעד שמסיים את הצבא? 5. אם הילד יחליט לעבור לאבא עדיין האבא יצטרך לשלם את השליש? ואם כן למי לי או לו? תודה מראש על כל התשובות

השב
  • 10:57, 10 ביוני 2014

שלום קרן,
    1.אין חוק שכזה - זהו חוק שהשתרש בפסיקה משפטית לאורך שנים ארוכות, ואגב, היה קיים גם לפני 16 שנה. אין חוק כתוב שכן הילד בגיר ולכאורה אין חובה לשלם לו מזנות.
    2.התחלת השליש, ככל שהוסכם על כך או שנקבע כך תהא החל מגיל 18 או סיום הלימודים התיכוניים לפי המאוחר ובמשך השירות הצבאי הסדיר.
    4.תקופת הסדיר בלבד 36 חודש.
    5.לאף אחד.

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין ? מה וכמה מגיע לילדים,  לאישה ? היכן להגיש תביעת מזונות אישה  - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה ? כמה זמן עד שאקבל מזונות ? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.