הקטנת מזונות - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • אחלאם

נשלח ע"יאחלאם 13:52, 8 ביולי 2014

שלום לך. יש לי לקוח שאינני יודעת איך לעזור זו מחמת הסתבכותו הכלכלית לאחרונה. לקוח זה היה נשוי והתגרש דרך כריתת הסכם גירושין שבו הוא מתחייב לשלם מזונות באופן קבוע. יצויין כי הוא לא פנה לבית הדין הרבני לצורך גירושין, ישר הלכו ואשרו את הסכם הגירושין. בד בבד, ואחרי כמה שנים, גרושתו מצבה הכלכלי טוב מאוד לעומתו. הבעל; הלקוח שלי, משתכר כ-3500 ש"ח בחודש ( המשכורת שלו צנחה עקב הלוואות שהצטרך לשלם בשביל הוצאות הילדים וכו') וגרושתו משתכרת פי 3 אפילו ממנו, תלוש המשכורת שלה עד 12,000 ש"ח בחודש. יצויין גם שאשתו בגדה בו כמה פעמים מה שהביא לקריסת מערכת הנישואין ולהתגרש. לצערי זה לא היה רשום בהסכם. בינתיים, הגשתי בשם מרשתי תביעה להקטנת מזונות בבית המשפט לענייני משפחה בחיפה ועדיין השופטת אינה משוכנעת שהבעל לא חייב לשלם דמי מזונות של 4050 ש"ח מלבד ההוצאות החריגות לילדים. מרשיי מאוד מוטרד במיוחד לאור הפיגורים בתשלום דמי המזונות אשר הגיעו לסך של 30,000 ש"ח , קל וחומר שנפתח נגדו תיק הוצל"פ לאחרונה וכל הניסיונות לבטל את העיקול על המשכורת נדחו על ידי הרשם כי לא שוכנה שהבעל אינו יכול לשלם. אני עומדת בפני שוקת שבורה ולא יודעת מה לייעץ לו, לכן השאלה היא האם אני יכולה להעביר את הסמכות לבית הדין הרבני בתביעה להקטנת המזונות למרות שקבוע מועד הוכחות בדצמבר??? מהו המקור הנורמטיבי שיכול לעזור לי בעניין? אשמח מאוד לתשובתך העניינית ושיתוף פעולתך הנאות! אחלאם

השב
  • 14:33, 16 ביולי 2014

שלום אחלאם,
    לבית הדין הרבני אין סמכות לדון במזונות ילדים אלא אך ורק אם הדבר נעשה בהסכמה שני הצדדים.
    על כן לא ניתן להעביר סמכות.
    לגבי הקטנת המזונות - את תצטרכי להראות שינוי נסיבות מהותי ולנהל את התיק ולשכנע כי מרשך אינו יכול לעמוד בסכומים.
    פרט לכך אין מה לעשות

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין ? מה וכמה מגיע לילדים,  לאישה ? היכן להגיש תביעת מזונות אישה  - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה ? כמה זמן עד שאקבל מזונות ? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.