מזונות שלא משולמים - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • מיטל

נשלח ע"ימיטל 16:31, 19 באוגוסט 2014

היי,אשמח נורא לעזרה כי אני דיי לא יודעת איך מטפלים במצב שכזה.אז ככה אנחנו גרושים מזה כ4שנים יש לנו בת משותפת בת 10 וכיום אני נשואה עם 2 תינוקות.המערכת יחסים שלנו (שלי ושל הגרוש)מצוינת וחברית.יש לנו הסכם גרושין שומד על סכום של 2100 ש״ח מזונות כולל מדור עבור הילדה ותוספת של השתתפות בחוגים ובית ספר.באופן עקרוני מבחינת כל התוספות הוא נותן לה מה שהוא יכול כלומר קונה לה נעלים ביגוד ומשקיע בה המון מבחינת המזונות כיוון שמצבו קשה כלכלית (כיום בפשיטת רגל)כבר שנה נותן לי רק 1400 שח כיוון שאמר לי בינתיים לא יעמוד בשום סכום אחר.כיום לאחר שהחליף עבודה גם את זה אין לו לתת.חייבת לציין שאנחנו במצב כלכלי לא מזהיר במיוחד הורים ל3 מתוכם 2תינוקות ועובדים קשה מאוד כדי להרים את הראש.אני ממש מתוסכלת לא יודעת כיצד עלי לנהוג איתו???כמה לחמלה שלי כלפיו והבנה למצבו יש מקום כשאני בעצמי נאבקת?אשמח מאוד לשמוע את עצתך מיטל

השב
  • 11:36, 27 באוגוסט 2014

שלום מיטל,
    אכן סוגייה לא קלה
    מצד אחד יש לו חובה לשלם שמועגנת בפסק דין ועל כן את למעשה יכולה לממש את פסק הדין בהוצאה לפועל.
    מצד שני את אומרת שהוא אבא טוב ונמצא בקשיים כלכליים.
    יש גם את הצד השלישי - את נשואה ומתגורתת עם בעלך ועל כן טכנית יש לו אפשרות לבצע הפחתה של המדור במחצית.
    בכ מקרה ככל שתתבעי בהוצאה לפועל הרי המזונות הם בדין קדימה ויש עדיפות להם על פני כל חוב.
    תלכי עם תחושותייך אבל לעיתים בדרכי הסכמה ניתן לגבות הרבה יותר מאשר במלחמה בה גם הילדים מפסידים

תגובה
  • 12:52, 28 באוגוסט 2014

תודה רבה רבה!!תשובתך עזרה לי מאוד

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין ? מה וכמה מגיע לילדים,  לאישה ? היכן להגיש תביעת מזונות אישה  - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה ? כמה זמן עד שאקבל מזונות ? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.