הסכם הורות משותפת - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • עידן

נשלח ע"יעידן 13:20, 27 באוגוסט 2014

שלום, הכרתי בחורה למטרת הבאת ילד לעולם יחד בהורות משותפת. הגענו להבנות בינינו כי חלוקת הזמנים תהיה שווה וכל צד ידאג לילד כשהוא אצלו, ללא תשלום מזונות שנינו מרוויחים טוב: היא מרוויחה 10,000 נטו ואני 15,000 נטו. אנחנו לקראת חתימה על חוזה (אשר יאושר בבית משפט) אך לאחרונה עלו בי חששות מסיפורים ששמעתי על זוגות דומים אשר ערכו הסכם (שאושר בבית משפט) והגיעו לבית משפט לאחר הולדת הילד כאשר האם תבעה את האב במזונות. לפי מיטב הבנתי, החוזה לא חל על הילד שנולד. ז"א לאחר הולדתו האם יכולה לתבוע בשמו מזונות. כמו כן, ע"פ חוק אב חייב במזונות ילדיו כך שאין לי כל אפשרות להגן על עצמי. אז אם זה המצב מבחינת החוק בארץ, מה הטעם בכלל לערוך הסכם כזה ולאשר אותו אם האישה יכולה בכל זמן שתחפוץ להפר אותו? כיצד אני יכול להגן על עצמי? המשך יום טוב, עידן

השב
  • 14:38, 27 באוגוסט 2014

שלום עידן,
    שאלה טוב מאוד.
    התשובה נעוצה בכך שחובת המזונות וחוקי המזונות נמצאים עימנו עשרות בשנים ואילו המכשיר הזה שנקרא הסכם להבאת ילד משותף הינו יחסית חדש.
    בדרך כלל אנו קובעים בהסכם ההורות את מזונות הילד או הילדה וקובעים כי מייד לאחר הלידה יוגש הסכם זה לאישור בית המשפט וקבלת תוקף של פסק דין. אם הדבר נעשה אז אתם לא שונים מכל זוג נשוי שעשה הסכם גירושין.
    יהיה בידכם פסק דין למזונות שאושר בהסכם ואשר אותו ניתן לשנות בכל רגע על ידי תביעה לביטול הסכם.
    יש קושי רב בלהצליח בתביעה שכזו אבל האופציה קיימת.
    יש טעם לערוך הסכם שכזה כי הוא מראה ומלמד על כוונת הצדדים ויש לזה משמעות משפטית.

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין ? מה וכמה מגיע לילדים,  לאישה ? היכן להגיש תביעת מזונות אישה  - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה ? כמה זמן עד שאקבל מזונות ? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.