מזונות במשמורת משותפת - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • פלוני

נשלח ע"יפלוני 18:12, 12 באוקטובר 2014

שלום רב עו"ד שלומי כרגע בתהליך גרושין בגישור, שני ילדים 5 ו 8 משכורת זהה,- כ 12000 נטו משכורת משותפת חצי חצי בדיוק אצלי שני חמישי קבוע שלישי ושישי שבת מתחלף בתהליך הגישור ובעבר נתבע ממני לשלם 5000 ש"ח + הוצאות ילדים (בריאות בתי ספר וחוגים...) אני הצעתי 4000 כולל הכל. האם ההצעה שלי רלוונטית או עלי להתפשר? בעיניין הרכוש יש הסכמה. כמו כל הגברים בפורום, גם אני מתקשה להבין את העיניין של תשלום המזונות מצד הגבר, מאחר וחיינו בבית שיוויוני והנטל היה זהה בתעסוקה בגידול הילדים ובמטלות הבית. האשה דרשה שיוויוניות מדוע אין שיוויוניות בנטל לאחר מכן? מדוע הגבר צריך לשאת עול גדול יותר ולחיות בצינעה במחצית הזמן עם הילדים? איך נעשה החישוב והאם יש הכרה מבחינת בית משפט בנוגע לשיוויון וחלוקה זהה? אני עדיין תוהה מדוע לשלם מזונות? למה לא נושאים בנטל הילדים בצורה זהה?

השב
  • 09:04, 20 באוקטובר 2014

שלום רב,
    אנא ראה תשובותיי בעניין כאן בפורום.
    ברוח הפסיקה האחקונה אתה אינך צריך לשלם מזונות לידי האישה אלא לשאת במחצית מכך הוצאות הילדים. הנתונים שנתת עונים בדיוק על המצבים בהם פסק בית המשפט שוויון מוחלט בנטל ושכל אחד יישא במחצית ההוצאות ובצרכי הילדים במלואם כאשר הם אצלו.

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין ? מה וכמה מגיע לילדים,  לאישה ? היכן להגיש תביעת מזונות אישה  - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה ? כמה זמן עד שאקבל מזונות ? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.