התגוננות בפני שימוש לרעה בהוצאה לפועל - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • איתן

נשלח ע"יאיתן 14:16, 13 בפברואר 2015

אני תושב חול כבר שנים רבות. כתוצאה מסטוץ עם ישראלית נולד ילד. נחתם הסכם שקובע סכום מזונות קבוע לצרכים הבסיסיים שאב חייב בהן לפי דין יהודי, ובנוסף חצי מהוצ חינוך ומטפלת. כמו כן נקבע שאם ההוצאות על הצרכים הבסיסיים יעלו על הסכום הקבוע על האם להוכיח את הוצאות הנ"ל והאב יישא בהם (בהוצאות מעבר לסכום הקבוע ושהוצאו לצרכים בסיסיים). אין מחלוקת לגבי הסכום הקבוע שנקבע אותו אני משלם. הבעייה, האם, ובן זוגה, מגישים להוצאה לפועל כל חשבונית שיש להם, גם דברים שלא הוסכמו כגון ביטוחים וחוגים. ולגבי מטפלת האם פשוט מצהירה מה הוצאותיה ומגישה להוצאה לפועל בלי קבלות. האם מוסרת את ההוצאה לפועל בדואר רשום להוריי שמתגוררים בארץ. וכך כמעט חודש בחודשו. אני לא יכול לבוא לארץ כל פעם כדי להגיש התנגדות להוצאה לפועל, (מה גם שמוצאיה נגדי צוו עיכוב יציאה) אין לי אפשרות מחול להגיש התנגדות כי צריך לגשת ללשכת הוצאה לפועל. ללא התנגדות תוך 30 יום החוב הופך להיות חלוט. מה אני יכול לעשות? 1. האם ניתן למנוע מסירת דרישות בהוצאה לפועל להוריי כך שייאלצו למסור לי בחול? 2. האם לאור ההתנהלות הנ"ל של האם, ניתן לפנות לבית המשפט לשינוי ההסכם, כך שבית המשפט יקבע סכום חודשי קבוע באופן מוחלט שלא יאפשר לאם את הפרקטיקה שאימצה, בהנחה שאין שינוי מאוד משמעותי בנסיבות פרט לנתק בתקשורת עם האם וכתוצאה מכך עם הילד (בן 3).

השב
  • 06:43, 14 בפברואר 2015

שלום איתן,
    התשובה היא כן וכן.
    יש עוד כן שהוא כן שלישי - אתה יכול להגיע לארץ. אף אחד לא יוציא צו עיכוב כנגדך ואם זה יוצא אז הוא יבוטל לאור העובדה שאתה תושב חו"ל ומשלם את המזונות הבסיסייים. בגין מחלוקת אמיתית בינכם בנוגע לפרשנות הסכם וחוב קטן לא מעכבים בן אדם.
    אתה בהחלט יכול לבקש כי הכתובת תהיה אצלך, אבל אתה יכול לעשות דבר הרבה יותר חכם ופרקטי - קח לך ייצוג משפטי - כתובת משרד עורך הדין תשמש לכתובת ועורך הדין ידע ברגע אמת מה מבוקש ויוכל להגיש בשמך התנגדויות.
    דבר שני והכי חשוב - האם אתה רוצה ומבקש קשר עם הילד ?? האם אתה רוצה להיותך רק כספומט שמשלם ? בוודאי ובוודאי שאתה יכול לפנות לבית המשפט ולבקש שינוי בהסכם. שינו י אשר יכלול הסדרי ראייה וביקור עם הילד - התחייבות לאי הוצאת צו עיכוב יציאה בזמני הביקור. כמו כן אתה בהחלט יכול לדרוש כי בשלב מסויים הילד יגיע אליך לביקור.
    זה שהילד נולד מסטוץ לא אומר שהוא לא צריך אבא. אין שום סיבה שבן הזוג של האם יהנה משירותך הכספיים ויעניק שירותי אבהות.
    מציע כי תפ]נה לקבלת ייצוג משפטי

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין ? מה וכמה מגיע לילדים,  לאישה ? היכן להגיש תביעת מזונות אישה  - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה ? כמה זמן עד שאקבל מזונות ? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.