בהריון מבן זוגי לשעבר - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • בטי

נשלח ע"יבטי 11:50, 13 במרץ 2015

אני גרושה + והייתי במערכת יחסים כמעט שנה עם גרוש+. נקלטתי להריון (עם אמצעי מניעה) ומטעמי דת לא ביצעתי הפלה. הבן זוג הטיל ווטו-ומכיוון שלא ביצעתי הפלה החליט לעזוב אותי. הוא מחק כל עדות לקשר הזוגי שניהלנו כי הוא מסתמך על כך שיגיד כי הילד בא בניגוד לרצונו בכדי לקבל מזונות מינימליים- לטענתו 1300 שח בלבד. אני כרגע בחודש שישי והוא מנסה עדיין לשכנע אותי לבצע הפלה או לחילופין להסכים לסכום הזה. הוא אמנם שכיר אך מחזיק ב2 בתים בבעלותו. הוא טוען כי מכיוון שלא גרנו יחד ואני כבר כבר מחזיקה בית לילדיי הוא אינו מחוייב בתשלום מדור. שאלתי מה סכום המינימום שעליו לשלם? והאם מדור ייכלל בו? האם אי ההכרה שלו בילד אכן תפחית לו כי למעשה כתוצאה מכך הנטל ייפול עליי לבד ומדובר בתיינוק בן יומו. האם אוכל לתבוע הוצאות חריגות מיטה? עגלה? ברית? רציתי להגיע לפשרה אך לצערי 1300 ש"ח אינו סכום ריאלי להחזיק תינוק עם יוקר המחייה הנוכחי ואני משתכרת משכורת של 5000 לערך לחודש. אשמח לתשובה תודה

השב
  • 12:30, 24 במרץ 2015

שלום בטי,
    אין כל קשר באי הכרה או הכרה או טיב הקשר לבין חובת אב לילדיו.
    באם לאחר הלידה הוא לא יכיר בילד יהא עלייך לנקוט בהליך של תביעת אבהות.
    בתביעה זו הוא יחוייב לערוך בדיקת רקמות אשר תוכיח שהוא האב.
    מרגע זה תקום חובתו למזונות לקטין-נה.
    את תקבלי יותר מ 1,300 ש"ח ועל כן בשום אופן לא כדאי לך לוותר.
    את יכולה לפנות כעת לעו"ד אשר יוציא אליו מכתבים מתאימים המזמינים אותו להכיר באבהותו ולחתום על הסכם.
    לא תצלח הדרך - תיאלצי לפנות לבית המשפט.

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין ? מה וכמה מגיע לילדים,  לאישה ? היכן להגיש תביעת מזונות אישה  - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה ? כמה זמן עד שאקבל מזונות ? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.