מכירת וקנית דירה ראשונה חדשה - פורום משכנתא

שאלה חדשה
  • רינה כהן

נשלח ע"ירינה כהן 10:09, 24 בדצמבר 2014

היי יש לי שאלה. קנינו דירה שנה שעברה אני ובעלי לפני החתונה כלומר בשותפות השאלה אם אני מוכרת וקונה דירה חדשה זאת דירה ראשונה כנשוים האם יכולה לקבל משכנתא 75% או רק 70% כי זה נחשב דירה שניה. שאלה נוספת אם יש מס שבח אם אני מוכרת אחר 18 חודשים מיום חתימת החוזה? ומס קניה לדירה שפחות ממליון מאתיים. תודה רבה רינה

השב
  • 09:53, 25 בדצמבר 2014

במידה ונרשמת כבעלים על נכס תהיי זכאית ללא יותר מ 70% כמשפרת דיור

לעניין מס השבח , תענה לך בנפרד עמיתתי לפורום - עו"ד הדס קריספי

תגובה
  • מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

עו"ד הדס קריספי לוין,מנהל הפורום

11:21, 25 בדצמבר 2014

כדי למכור לפי סעיף פטור ממס שבח לדירה יחידה עליך לעמוד בתנאים מסויימים, וביניהם:
    (1) זו דירתך היחידה;
    (2) את מחזיקה בה לפחות 18 חודשים מיום הרכישה או מהיום שבו היא קיבלה טופס 4 (רלוונטי בדירות שקנית מקבלן).

לגבי מס רכישה (קניה כהגדרתך) ככל וזו דירתך היחידה את זכאית לפטור ממס עד לסך של 1,517,210 ש"ח.

תגובה
מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

מנהל הפורום: משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

עורכת דין קריספי לוין (LL.B, LL.Mׂ התמחות במשפט עסקי) בעלת ניסיון רב בדיני המקרקעין על מכלול היבטיו,
למידע נוסף

077-9968239 חיוג
הודעה

פורום משכנתא דן בסוגיות מימון במסגרת עסקאות נדל"ן; סנכרון מועדי וקצב התשלומים בעסקת מכירה ורכישה בתזמון מקביל - וכפועל יוצא מכך על חשיבות השילוב בין עורך דין ליועץ משכנתא בעסקת נדל"ן; סוגיות משפטיות שקשורות במשכנתא; תכנון מימוני דה פקטו לעסקה; פתרון סוגיות הקשורות לייעוץ כספים ולייעוץ שוטף בסוגיות משכנתא.