הסכם שיתוף עם הבעלים של חצי המגרש לצורך קבלת משכנתא - פורום משכנתא

שאלה חדשה
  • שלומי

נשלח ע"ישלומי 16:28, 6 בספטמבר 2015

שלום, אני מתחיל לבנות חצי מדו משפחתי. הבנייה תתבצע על שטח שנמצא בבעלותי כאשר החצי השני של המגרש אינו בבעלותי. חלוקת המגרשים אינה רשומה בטאבו שכן הינה מכוח איחוד וחלוקה שבוצעו בעקבות תב"ע חדשה ועדיין לא בוצעה פרצלציה. יחד עם זאת, החצי שלי רשום בטאבו על שמי בעקבות רישום שעשיתי לבד על מנת לקבל משכנתא. כמו כן, יש טבלאות איזון והקצאה שצורפו לתב"ע אשר מגדירות שבמגרש הספציפי החלק הדרומי שייך לי והחלק השני שייך לאדם אחר. לאור הנתונים הנ"ל, האם אני נדרש לעשות הסכם שיתוף עם הבעלים של החצי השני של המגרש לצורך קבלת משכנתא? תודה שלומי

השב
  • 07:27, 7 בספטמבר 2015

איך נראה הרישום בטאבו על שמך . האם מצוין סדר גודל 50% בגוש X חלקה Y ?
    נראה כאילו כיסית הרבה מהאפשרויות , בסופו של דבר זו שדאלה של שמאי - האם הוא יידע על סמך כל הניירת שייצרת "להצביע" ללא ספק על החלק שלך . הייתי מתייעץ לאמור עם שמאי ובפרט שמאי שעובד עם הבנק שבו אתה מתכוון לקחת משכנתא

תגובה
  • מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

הדס קריסיפי,מנהל הפורום

07:50, 7 בספטמבר 2015

בקצרה, הסכם שיתוף בהחלט יכול להיות פתרו מניח את הדעת במקרה שתארת.

תגובה
מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

מנהל הפורום: משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

עורכת דין קריספי לוין (LL.B, LL.Mׂ התמחות במשפט עסקי) בעלת ניסיון רב בדיני המקרקעין על מכלול היבטיו,
למידע נוסף

077-9968239 חיוג
הודעה

פורום משכנתא דן בסוגיות מימון במסגרת עסקאות נדל"ן; סנכרון מועדי וקצב התשלומים בעסקת מכירה ורכישה בתזמון מקביל - וכפועל יוצא מכך על חשיבות השילוב בין עורך דין ליועץ משכנתא בעסקת נדל"ן; סוגיות משפטיות שקשורות במשכנתא; תכנון מימוני דה פקטו לעסקה; פתרון סוגיות הקשורות לייעוץ כספים ולייעוץ שוטף בסוגיות משכנתא.