לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דניאל

תשלום מס קניה במשכנתא לדירה שניה

שלום רב העניין שלי קצת מסובך אבל אנסה בכל זאת, אחלק את זה למספר שאלות לאשתי יש דירה שרשומה על שמה ונקנתה לאחר שהתחתנו, אני חתמתי על ויתור זכויות ולכן הדירה לא רשומה על שמי יש לנו הון עצמי כרגע כ 450 אלף ואנחנו מעוניינים לרכוש דירה לעצמנו הבנתי שעושים ממוצע למימון בין ה 75 אחוז שמגיע לי ולבין ה 50 אחוז שמגיע לה ולכן נוכל לקבל מימון של כ 60 האם כך? האם עדיין אצטרך לשלם מס קניה בסך 8 אחוז למרות שזאת דירה ראשונה שלי?

הדס קריספי

דניאל שלום, לגבי שאלת המימון המימון - ירחיב נציג מחברת פריים משכנתאות. לגבי שאלת המיסוי - עליך לחשב בשומה העצמית שתגיש חלקיות של מחצית דירה לפי מדרגות דירה יחידה, ואשתך כנ"ל לפי מדרגות דירה שניה. עליכם לצרף את כתב הויתור שציינת, שהוא למעשה יהיה על משקל הסכם ממון ורשות המסים צריכה לאשר זאת.

דניאל

תודה הדס שאלה נוספת... בדוח עצמי של BDI מופיעות לי 4 הערות משנת 2011 לשכת הוצאה לפועל לא זכור לי שנפתחו נגדי תיקים , אני רק זוכר שהיה איזה שהוא עניין עם בנק לאומי שסודר בסופו של דבר האם הבנק ייחס לכך חשיבות ברגע שנצטרך לחתום על משכנתא? אגב קיבלנו כבר אישור עקרוני

גיא שפרינגר

רוב הסיכויים שהבנק לא יפספס את זה חשוב לגשת ל BDI (יושבים בבני ברק ) - זה יותר מהר משלוח להם שאילתה בדואר ולברר את הנושא אם זה יקפוץ בהמשך התהליך מול הבנק הוא עלול לא לאשר את המשכנתא או לנסות ולייקר לך את ההלוואה בגלל "הבעיה" האישור העקרוני לרוב לא "מחפש" בעיות BDI אלא רק בוחן את יכולת ההחזר שלך ע"פ הצהרה בלבד

דניאל

זה משהו שניתן להסיר? איך אני גורם לכך שזה לא יראה בדו"ח הבא שיוציאו עליי?

גיא שפרינגר

רק דרך BDI . אגב זה נעלם אם לא הייתה עוד בעיה אחרי 4 שנים לערך ממליץ לך לברר מולם מה היה ומתי זה נעלם גם אם זה לא נעלם אפשר לטפל בזה אבל זה רק יותר מעצבן ... צריך לכתוב מכתב הסבר + להוכיח שהבעיה נסגרה מול דורש החוב

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משכנתא