ילד שבר את עצם הבריח בחוג - פורום תאונות תלמידים

 • יאיר נשלח ע"ייאיר 06:11, 7 בינואר 2015

  שלום רב. הבן שלי שבר את עצם הבריח בזמן משחק כדור רגל הילד בן 14 ומשחק כדור רגל במסגרת חוג שפעיל במסגרת האתאחדות לכדור רגל. האם יש עילה לתביעה .ואם כן את מי עליי לתבוע את הביטוח של החוג או של בית הספר.

  השב
 • עו"ד אהרן שטכלברג

  14:32, 8 בינואר 2015

  כאמור בתשובתי למטה לסמדר מיום 24.12.14, פוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים אינה מחריגה פגיעות ספורטיביות, ולכן התשובה לכאורה היא כי יש זכאות. אולם יש לשים לב שקיימת החרגה בפוליסה לפגיעות במסגרת עבודה, וחברת הביטוח עלולה לטעון כי פגיעה במהלך משחק שמשולמת עבורו תמורה כספית אינה מכוסה בשל כך. ככל שמדובר באימון או במשחק שלא כנגד תשלום, נראה שהזכאות קיימת. יחד עם זאת עלי לצנן את ההתלהבות, משום שלרוב שבר בעצם הבריח אינו מותיר נכות צמיתה, והפוליסה קובעת שאין תגמול עבור פציעה שאינה "מניבה" נכות בשיעור של 5% לפחות.
  פרט לכך ניתן לתבוע בנזיקין, ככל שהיה מפגע שהביא לפגיעה. לשם כך צריך לדעת את הנסיבות המפורטות של הפגיעה, ומהן גם תיגזר שאלת זהותו של הנתבע. אתה מוזמן ליצור קשר ולברר זאת אתי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מאור אביטל

מנהל הפורום: עו"ד מאור אביטל

עוסק בדיני הנזיקין לרבות תחום רשלנות מוסדות חינוך ומועצות מקומיות, ביטוח לאומי, ורשלנות רפואית. ב
למידע נוסף

072-3100384 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בפגיעות ותאונות של תלמידים בין כותלי בית הספר ומחוצה לו וינסה לתת מענה לשאלות הורים ותלמידים בנוגע לזכויות תלמידים אשר נפגעו בתאונות, הן מול חברות הביטוח השונות והן במקרים אחרים, בגין רשלנות מוסדות החינוך ובעלי התפקידים בהם.