שבירת יד בתנועת נוער - פורום תאונות תלמידים

 • עופרה חיים נשלח ע"יעופרה חיים 09:02, 30 בינואר 2015

  בני שבר את היד במהלך שהותו בסניף תנועת הנוער. הפעילות לא הייתה במהלך פעולה עם המדריכה אלא בזמן של תפילה כאשר היה בחוץ עם חבריו, אך עדיין נחשב שהוא במסגרת התנועה. אחריאת הסניף לא הסכימה למלא דו"ח תאונה מאחר ולא היה בתפילה (שהסיבה לזה היא מכיוון שהתפלל כבר ולכן חיכה שייסימו) מעבר לכך לפי ידעתי זה עדיין נחשב כאילו הוא במסגרת התנועה מה גם המדריכה ידעה על הימצאותו. בעקבות שבירת היד נאלצתי לקחת ימי חופש ובנוסף היה צריך לעבור ניתוח שבו הכניסו לו ברזלים ליד והוציאו אחרי חודש. עד היום בני אינו יכול לעשות תנועות מסויימות עקב כך. רציתי לדעת אם יש משהו שאפשר לעשות בנידון מאחר ואחראית הסניף לא הסכימה לקחת כל אחירות שהיא על המקרה. המקרה קרה לפני כשנתיים תודה רבה!

  השב
 • עו"ד אהרן שטכלברג

  17:30, 1 בפברואר 2015

  שלום עפרה. השאלה העיקרית איננה האם החניך היה בתפילה אם לאו, אלא האם ישנה עילה כלשהי לחייב את תנועת הנוער בשל מחדל או רשלנות מצידה. ושאלה עיקרית נוספת: מהי המוגבלות ארוכת-הטווח שנותרה לבן מהפציעה. אלה הם שני הפרמטרים העיקריים שיתנו את התשובה האם יש מקום לתביעה. נזכיר עוד, ועל כך חזרנו יותר מפעם אחת בפורום זה, כי ניתן לתבוע בשני מסלולים בשל פגיעות תלמידים: לפי פוליסת ביטוח תאונות אישיות תלמידים, ולפי דיני הנזיקין הכלליים. אולם שני המסלולים צריכים להיבחן לפי שתי שאלות עיקריות אלה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מאור אביטל

מנהל הפורום: עו"ד מאור אביטל

עוסק בדיני הנזיקין לרבות תחום רשלנות מוסדות חינוך ומועצות מקומיות, ביטוח לאומי, ורשלנות רפואית. ב
למידע נוסף

072-3100384 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בפגיעות ותאונות של תלמידים בין כותלי בית הספר ומחוצה לו וינסה לתת מענה לשאלות הורים ותלמידים בנוגע לזכויות תלמידים אשר נפגעו בתאונות, הן מול חברות הביטוח השונות והן במקרים אחרים, בגין רשלנות מוסדות החינוך ובעלי התפקידים בהם.