נכות זמנית - פורום תאונות תלמידים

 • עידו נשלח ע"יעידו 11:21, 1 במאי 2015

  האם נדרש אישור מחלה בזמן אמת לצורך אישור נכות זמנית ??? האם חוות דעת מומחה רפואי לאחר שנתיים , אשר קובעת נכות זמנית בשיעורים משתנים , מחייבת את חברת הביטוח ?? האם חברת הביטוח חייבת לקבל נכות זמנית בשיעור פחות מ-100% . כלומר נכות זמנית של 40% למשך חודשיים. ??? תודה רבה

  השב
 • עו"ד אהרן שטכלברג

  11:53, 1 במאי 2015

  שלום לעידו. 1.רצוי להביא אישורים מזמן אמת, אך אין מניעה להשתמש גם באישורים רטרואקטיביים. צריך לזכור שהעובדה המקימה את הזכות איננו האישור כי אם קיומה של הנכות.
  2. נכות זמנית בשיעורים משתנים, כפי שרגילים רופאים לקבוע, אינה רלוונטית לצורך ביטוח זה.
  נכות זמנית כפי שהיא מוגדרת בפוליסה, היא תקופה שבה הנפגע "על פי אישור רופא מומחה בתחום הפגיעה או מוסד רפואי מוכר שם אושפז או טופל הנפגע, רתוק למיטתו או לביתו או למוסד רפואי או למוסד שיקומי או למוסד סיעודי או נזקק למכשור רפואי מיוחד או עליו לקבל טפול רפואי או שיקומי, אשר עקב כך היה עליו להעדר מהמוסד החינוכי בתקופת לימודים סדירים, ובתקופה שבה לא מתקיימים לימודים היה עליו להעדר מהמוסד החינוכי אילו היו מתקיימים הלימודים". המבחן הוא אפוא - היעדרות מלימודים בפועל או בחופשה - אילו היו הלימודים מתקיימים היה הנפגע נעדר מהם בשל סיבה רפואית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מאור אביטל

מנהל הפורום: עו"ד מאור אביטל

עוסק בדיני הנזיקין לרבות תחום רשלנות מוסדות חינוך ומועצות מקומיות, ביטוח לאומי, ורשלנות רפואית. ב
למידע נוסף

072-3100384 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בפגיעות ותאונות של תלמידים בין כותלי בית הספר ומחוצה לו וינסה לתת מענה לשאלות הורים ותלמידים בנוגע לזכויות תלמידים אשר נפגעו בתאונות, הן מול חברות הביטוח השונות והן במקרים אחרים, בגין רשלנות מוסדות החינוך ובעלי התפקידים בהם.