כספי פיצויים לקטינים- תכנית השקעה - פורום תאונות תלמידים

 • בני נשלח ע"יבני 18:07, 14 ביוני 2015

  הבנתי שמאפיין את הפיצוי לתלמידים לקטין ,שצריך להיות מושקע בתכנית עד גיל 18. איפה זה מעוגן? והאם פצויים לקטין עבור תאונה לילד שאינו תלמיד, גם צריכים להיות מושקעים עד גיל 18 מתוך כללים אחרים?

  השב
 • בני

  18:10, 14 ביוני 2015

  איך אוכל לדעת אם מוסד לילדים של משרד רווחה יש בו ביטוח תלמידים, בלי לשאול את המוסד?

  תגובה
 • עו"ד אהרן שטכלברג

  10:14, 15 ביוני 2015

  שלום בני. הדבר אינו תלוי במוסד, אלא ברשות החינוך המקומית, הזהה לצורך העניין עם הרשות המקומית. בכל רשות מקומית ישנו אחראי ביטוח (ברשויות קטנות מטפלים בזה בד"כ בתוך מח' הגזברות). יש לברר באותה רשות מקומית שבה נמצא המוסד, אצל מי נערך ביטוח תאונות אישיות תלמידים לאותה שנת לימודים שבמהלכה ארעה התאונה.

  תגובה
 • בני

  14:08, 15 ביוני 2015

  בגלל רשלנות או/ו כי זה לא בדיוק מוסד חינוכי אלא של מ.הרווחה. אז האם חייב להיות ביטוח אחר כלשהוא? ואם כן-הוא יותר "קשה"? צורך בהוכחה או/ו סכום מופחת?

  תגובה
 • בני

  14:31, 15 ביוני 2015

  עד כמה שכיח שכספים המופקדים לפיצוי קטין עקב תאונה (תלמידים או נזיקית אחרת) ישוחררו בגיל 18 רק עם הצמדת אפוטרופוס אחר מההורים?
  תודה

  תגובה
 • עו"ד אהרן שטכלברג

  10:12, 15 ביוני 2015

  שלום בני. אין הבחנה בין מקורות כספיים של קטין או של חסוי, והכללים לגביהם הם זהים. כספים של קטין או של חסוי, בין שהגיעו כתגמולי ביטוח, כפיצויי נזיקין, כירושה, כמתנה או מכל מקור, צריכים להיות מושקעים בהתאם לתקנות הכשרות המשפטית והאפוטרופסות (דרכים להשקעת כספי חסוי), תש"ס-2000, תוכל למצוא תקנות אלה בקלות באינטרנט. לא תמיד ההוראות המצויות בתקנות הן ישימות, בפרט במצב הריבית וההשקעות כיום. אם מדובר בסכומים משמעותיים, רצוי לקבל ייעוץ ספציפי. ניתן גם להתקשר אל האפוטרופוס הכללי, ולבקש מהם הנחיות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מאור אביטל

מנהל הפורום: עו"ד מאור אביטל

עוסק בדיני הנזיקין לרבות תחום רשלנות מוסדות חינוך ומועצות מקומיות, ביטוח לאומי, ורשלנות רפואית. ב
למידע נוסף

072-3100384 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בפגיעות ותאונות של תלמידים בין כותלי בית הספר ומחוצה לו וינסה לתת מענה לשאלות הורים ותלמידים בנוגע לזכויות תלמידים אשר נפגעו בתאונות, הן מול חברות הביטוח השונות והן במקרים אחרים, בגין רשלנות מוסדות החינוך ובעלי התפקידים בהם.