שבירת שיניים בצהרון מבוטח - פורום תאונות תלמידים

 • אמיר נשלח ע"יאמיר 16:39, 9 בפברואר 2016

  בני נמצא בצהרון, שאליו נלקחים קבוצת ילדים מבית הספר אחרי הילדים במרוכז על ידי הסייעת בצהרון. לפני כשלושה שבועות, בדרך מבית הספר לצהרון נפל בני ושבר את 2 השיניים הקדמיות (שיניים קבועות) הסייעת אומרת שאמרה לילדים לא לרוץ, הבן שלי טוען בתוקף שהיא דווקא זירזה אותם משום שירד גשם. לקחתי את הילד לרופא שיניים, שביצע השלמות לשיניים וגם נתן לנו מכתב המפרט עלויות טיפולים עתידים (2 כתרים בעלות כוללת של 7000 ש"ח בכל כ-7 שנים אני יודע שמאוד קשה לתבוע כאילו כספים מביטוח תלמידים, אבל מכיוון שלצהרון יש ביטוח משלו, אני רוצה לתבוע אותםץ שאלתי היא האם ניתן לתבוע על הוצאות עתידיות, לפי איזה תוחלת חיים (כלומר עד איזה גיל אפשר לדרוש תשלום מראש) והאם בכלל יש סיכוי לתביעה שכזו? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מאור אביטל

  עו"ד מאור אביטל,מנהל הפורום

  13:48, 9 במרץ 2016

  ראשית כל מדובר בביטוח חבויות היינו ביטוח מכסה תביעות של צדדי ג' כנגד הצהרון ולכן המערכת הנורמטיבית הינה דיני הנזיקין.
  באשר להוצאות הרפואיות העתידיות הרי שמדובר בראש נזק שפסיקתו הינה נגזרת של המסמכים הרפואיים בתיק ולכן ללא עיון בהם לא ניתן להשיב באופן נחרץ.סוגיית הגיל שאותה העלית קשורה לראש נזק של אובדן כושר השתכרות לעתיד(ראש נזק שנפסק בדרך כלל בכפוף לקיומם של אחוזי נכות עם השפעה תפקודית וזאת עד לגיל הפנסיה כמובן שגם לכללים אלה ישנם חריגים)אך לא מדובר באותו אופן שבו נפסק ראש נזק הוצאות רפואיות עתידיות.
  ללא עיון במסמכים הרפואיים לא ניתן לספק מענה רציני מספיק לשאלת סיכויי התביעה ו/או כדאיותה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מאור אביטל

מנהל הפורום: עו"ד מאור אביטל

עוסק בדיני הנזיקין לרבות תחום רשלנות מוסדות חינוך ומועצות מקומיות, ביטוח לאומי, ורשלנות רפואית. ב
למידע נוסף

072-3100384 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בפגיעות ותאונות של תלמידים בין כותלי בית הספר ומחוצה לו וינסה לתת מענה לשאלות הורים ותלמידים בנוגע לזכויות תלמידים אשר נפגעו בתאונות, הן מול חברות הביטוח השונות והן במקרים אחרים, בגין רשלנות מוסדות החינוך ובעלי התפקידים בהם.