הבן פתח את הסנטר - פורום תאונות תלמידים

 • קובי נשלח ע"יקובי 12:30, 20 במאי 2013

  בחג השבועות הייתה אצלנו במושב תהלוכת טרקטורים ואופניים שאירגנה תנועת הנוער של המושב לכבוד שבועות. הבן שלי רכב על האופניים אחרי הטרקטורים והיה נהג ברכב שצפר שיזוזו כי הוא רוצה לעבור הבן שלי נבהל מהצופר וניסה לזוז הצידה ואז הוא התהפך עם האופניים ופתח את הסנטר. לקחנו אותו מייד לחדר מיון שמה תפרו אותו והוא גם סבל מכאבי ראש במשך יומיים אחרי. האם הייתי צריך לקחת את הפרטים של הנהג ברכב הפרטי שבגללו הבן שלי נפל ונפצע? האם הוא אשם?

  השב
 • עו"ד יואב בלומוביץ

  16:26, 20 במאי 2013

  קובי שלום,

  שאלתך מורכבת מעט, עסקו בכך בעבר מספר פעמים ואנסה לפשט תשובתי ככל האפשר:
  באופן כללי, יש לבחון האם קיים קשר סיבתי, אובייקטיבי, ממשי וישיר בין צפירת המכונית לבין נפילתו של בנך מן האופניים. קיימים לכך מס' 'מבחנים' אשר יש לעמוד בהם על מנת להוכיח כי האירוע שתיארת מהווה תאונת דרכים.

  עליך לעשות ככל האפשר על מנת לאתר את פרטי הנהג והרכב אשר גרם לאירוע. אף אם לא תאתרו, תיתכן עילת תביעה כנגד 'קרנית' ( גם לכך קיימים מבחנים), ולכן אציעך- בחום רב, להיוועץ על כך עם עורך דין המתמחה בתחום, על מנת לכלכל צעדיך נכונה.

  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מאור אביטל

מנהל הפורום: עו"ד מאור אביטל

עוסק בדיני הנזיקין לרבות תחום רשלנות מוסדות חינוך ומועצות מקומיות, ביטוח לאומי, ורשלנות רפואית. ב
למידע נוסף

072-3100384 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בפגיעות ותאונות של תלמידים בין כותלי בית הספר ומחוצה לו וינסה לתת מענה לשאלות הורים ותלמידים בנוגע לזכויות תלמידים אשר נפגעו בתאונות, הן מול חברות הביטוח השונות והן במקרים אחרים, בגין רשלנות מוסדות החינוך ובעלי התפקידים בהם.