תאונות מחול - פורום תאונות תלמידים

 • לירז נשלח ע"ילירז 15:26, 20 בפברואר 2014

  שלום רב, ביתי לומדת במגמת מחול בבית הספר. מרבית התלמידות סובלות מפציעות רבות הכוללות שיטפי דם, שברי מאמץ , שחיקה של המפרקים , מתיחה וקריעת רצועות וכו'. חלק מהטיפולים כוללים פיזיוטרפיה אצל פיזיוטרפיסט של הקבוצה ואנו ההורים משלמים על כך באופן פרטי . האם ניתן לתבוע על כך ואת מי? האם פוליסת תאונות אישיות תלמידים תופסת במקרה זה? אודה על התיחסותכם.

  השב
 • עו"ד יואב בלומוביץ

  17:55, 20 בפברואר 2014

  לירז שלום,
  פגיעות כגון אלו שתיארת נחשבות לסיכון שלוקח על עצמו כל משתתף בפעילות ספורטיבית, כל עוד הן נגרמות כתוצאה מהפעילות השוטף ולא כתוצאה מרשלנות של המאמן / מדריך או גורם אחר.

  לא הצלחתי לרדת לסוף דעתך בעניין הטיפולים הפרטיים. אם מדובר במסגרת בית ספר מדוע יש צורך בטיפול פרטי ולא במסגרת קופ"ח ?

  תביעה במקרה זה, בגין הוצאות שנגרמות להורים, אפשרית רק במידה והפציעה נגרמה כתוצאה מרשלנות כלשהי.

  פוליסת תאונות אישיות במקרה זה טובה כנגד החזר הוצאות רפואיות ( אך איני בטוח שיכירו בטיפול פרטי כהוצאה רפואית), אי כושר ארוך או נכות חו"ח.

  ככל שיש בידייך דוגמא ספציפית יותר- אשמח להתייחס באופן פרטני.

  בריאות.

  תגובה
 • לירז

  09:55, 23 בפברואר 2014

  עו"ד בלומוביץ שלום ,
  בנות המחול נפצעות באופן תדיר , ברוב המקרים כתוצאה מהעומס הרב המוטל עליהן (שעות אימון רבות 25 ש"ש ) ולפני הופעות כ- 40 ש"ש.
  המגמה היא מגמה של בית הספר כמו כל מגמה אחרת , כמו בבית ספר תלמה ילין .

  יש פיזיוטרפיסט מומלץ ע"י המורה . תלמידה שנפצעת ולפני הופעות , כולן מגיעות פצועות , בפציעות כאלה ואחרות, הולכות לפיזיוטרפיסט ומשלמות באופן עצמאי .
  לגבי הסיכון שציינתה , לא נאמר לאף אחד ממהורים ולא החתימו אותנו, בזמן הרישום למגמה , כי יש סיכון להיפצע כך, ובוודאי לא אמרו שעלינו לטפל בפציעה באופן פרטי.
  לגבי עניין קופ"ח- התורים בקופ"ח, כידוע לך ארוכים , מה שאומר שהילדות לא תהיינה כשירות לרקוד זמן רב , כך שלמעשה הפיזיוטרפיסט מטפל בהן, ההורים משלמים,ולמחרת בבוקר מחזירים אותן לרקוד על מנת לא לפגוע בהופעות .

  תגובה
 • עו"ד יואב בלומוביץ

  16:12, 27 בפברואר 2014

  לירז שלום
  התנצלותי על התגובה המאוחרת.
  לשאלתך-
  הפיזיותרפיסט הוא מומלץ ע"י המורה. אין זה אומר שיש חובה לפנות אליו ולא להיות מטופל במסגרת קופ"ח.
  הסיכון שציינתי הינו סיכון שנקבע ע"י בתי משפט בפעילויות ספורט ונובע מעצם הפעילות עצמה. אותו סיכון שאקח על עצמי אם אלך לשחק כדורגל ואפצע במהלך המשחק. גם כאן- ברור שידעתי כי במשחק כדורגל יכולה להתרחש פגיעה כחלק מהמשחק. כך גם במחול.
  אני שב ואומר שאין שום חובה לטפל בפציעות באופן עצמאי .אני מטיל ספק ב "פציעה " שמטופלת ע"י פיזיותרפיסט ומעמידה את הילדה על הרגליים לאחר יום. האם היה צורך בטיפול זה מראש? אולי מנוחה בת 3 ימים תעזור באותה המידה?
  אין לי עצה משפטית טובה לתת ואני מתנצל על כך. זה נראה כאילו הדברים נעשים מבחירה מושכלת שלך ( אגב- כהורה- סביר להניח שהייתי פועל באופן דומה כמוך ולא ממתין זמן ארוך לתור בקופ"ח בזמן שילדי לא משתתף בחוג ).

  אאחל לך בהצלחה בכל מקרה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מאור אביטל

מנהל הפורום: עו"ד מאור אביטל

עוסק בדיני הנזיקין לרבות תחום רשלנות מוסדות חינוך ומועצות מקומיות, ביטוח לאומי, ורשלנות רפואית. ב
למידע נוסף

072-3100384 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בפגיעות ותאונות של תלמידים בין כותלי בית הספר ומחוצה לו וינסה לתת מענה לשאלות הורים ותלמידים בנוגע לזכויות תלמידים אשר נפגעו בתאונות, הן מול חברות הביטוח השונות והן במקרים אחרים, בגין רשלנות מוסדות החינוך ובעלי התפקידים בהם.