קצבת נכות - פורום נכות כללית

שאלה חדשה
  • דנה

נשלח ע"ידנה 11:21, 20 בינואר 2013

הגשתי תביעה לנכות לביטוחלאומי. אני סובלת מהפרעות קצב לבביות קשות ועוד. שאלתי היא: אני עובדת במשרה מלאה ומשתכרת הרבה מעל שכר מינימום. ברצוני להמשיך לעבוד. האם אוכל לקבל קצבת נכות או הנחה בארנונה וכדומה ולהמשיך לעבוד כרגיל. שאלה שנייה: אם תקבע לי דרגת נכות האם אוכל לוותר עליה במקרה שיאלצו אותי להפחית באחוזי המשרה?

השב
  • 13:12, 28 בינואר 2013

במידה וועדה רפואית תקבע שאת מצויה באי כושר עבודה אזי תוכלי גם להשתכר וגם לקבל קצבת נכות כללית חודשית. תמיד אפשר לוותר על קצבת נכות כללית.

תגובה
  • 13:46, 28 בינואר 2013

אני מבינה לפי חוק לרון, שצריך שאפשר להרויח עד בערך 5000 שח ואז לקבל את הקצבה. מה קורה אם אני משתכרת ב13000 שח לחודש. האם גם אז אקבל קצבה? אינני מבינה את הקשר העבודה של היא בישיבה לכן אני יכולה לבצע אותה, הקושי שלי הוא בהתנהלות מחוץ למקום העבודה, טיפול בילדים ותחזוק בית וכדמ' מה קורה במקרה כזה?

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

קצבת נכות כללית הינה קצבה חודשית הניתנת למבוטח אשר סובל מליקויים רפואיים המקנים לו נכות תפקודית ( דרגת אי כושר עבודה ) ממנה נגזרת קצבת הנכות הכללית. כיום לפי "חוק לרון" ניתן גם לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית. ברם, באם אדם עובד הכיצד הוא מצוי באי כושר עבודה?

קצבת נכות: סכום של שאלות ותשובות מהפורום