לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
א

OCD ללא טיפול ונכות כללית

בן 27. אני סובל שנים רבות מ-OCD והפרעת חרדה כללית שמקשות עלי לעבוד במשרה מלאה, מכיוון שמדי פעם אני נכנס ללחץ לכמה ימים ולא יכול לעבוד בגלל המחשבות הטורדניות, ואז למעשה אני מפוטר מהעבודה. או שאני עובד כמה במשרה חלקית ומרוויח כ-2000 ש"ח. קשה לי מאוד להרוויח משכורות של 4 אלף שקל, למרות שכמה חודשים הרווחתי כאלו משכורות. חצי שנה אני לא עובד, אבל לפני זה עבדתי רצוף קרוב לשנה וחצי עם משכורות של בין 1000 ל-5000 אלף לחודש במשמרות. זאת הייתה העבודה הקבועה היחידה שלי. אני לא נמצא במעקב פסיכיאטרי, אבל יש תיעוד של האבחנה בקופת החולים ובביקורים שעשיתי במיון פסיכיאטרי וממספר טיפולים במוסדות פסיכיאטרים. ביקור אחרון שלי אצל פסיכיאטר היה ב-2011. אני גם לא מקבל טיפול תרופתי כי חושש ולא רוצה את תופעת הלוואי של התרופות. אני גם לא מקבל טיפול פסיכולוגי. האם במצב כזה יש סיכוי סביר לקבלת קצבה? האם הביטוח הלאומי מלשין על מבקשי קצבאות שסובלים מההפרעות האלו למרב"ד? אלו לא הפרעות שמסוכנות לנהיגה. תודה

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

א, שלום, מהנתונים שפירטת לעיל קשה לומר האם נכותך הרפואית עולה לכדי נכות רפואית מזכה. לעניין רישיון הנהיגה. קיים חשש כי אכן תוזמן לבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום נכות כללית