אני מבקשת להגיש עירעור לביטוח לאומי על אי קבלת נכות. יש סיכוי? - פורום נכות כללית

שאלה חדשה
  • רחלה

נשלח ע"ירחלה 11:37, 5 באוגוסט 2014

אני מבקשת לערער בביטוח לאומי על אי קבלת נכות. אבל האם יש לי סיכוי, כשהערכה רפואית שעשיתי באופן פרטי מאשרת25% נכות צמיתה לפי סעיף 41 (4) ג' לתקנות הביטוח הלאומי ואילו לפי החומר שקיבלתי מביטוח לאומי: רופא שלהם קבע לי מתחת ל 50% נכות רפואית , ולכן אני לא זכאי. השאלה היא מה ההבדל בין נכות צמיתה לבין נכות רפואית, ואם במידה וביטוח לאומי יקבלו את פסיקת ההערכה הרפואית שעשיתי, הם יקבלו את הערעור? (25% נכות צמיתה, לכמה אחוזי נכות רפואית זה מקביל?) תודה !!

השב
  • מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עוד ארנטל הלל משרד רונן אבניאל,מנהל הפורום

13:29, 17 באוגוסט 2014

נכות צמיתה היא נכות קבועה ולא זמנית. 25% אחוזים אינם מספיקים כדי לעבור את הסף הרפואי הנדרש ע"מ לתבוע נכות כללית.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

קצבת נכות כללית הינה קצבה חודשית הניתנת למבוטח אשר סובל מליקויים רפואיים המקנים לו נכות תפקודית ( דרגת אי כושר עבודה ) ממנה נגזרת קצבת הנכות הכללית. כיום לפי "חוק לרון" ניתן גם לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית. ברם, באם אדם עובד הכיצד הוא מצוי באי כושר עבודה?

קצבת נכות: סכום של שאלות ותשובות מהפורום