נכות כללית - פורום נכות כללית

שאלה חדשה
  • סיון

נשלח ע"יסיון 19:27, 23 בדצמבר 2014

שלום רב אני נכה ביד ימין ללא אצבעות כללל לפני כ 12 שנה קיבלתי קיצבה מלאה לאחר בכן למדתי על חשבון ביטוח לאומי נמצאה לי עבודה דרכם והקיצבה הופסקה עבדתי משרות מלאות והשתכרתי יפה בערך 6000 כל חודש לפני כשנה ילדתי את בני הבכור לא חזרתי לעבודה והגשתי שוב תביעה בוועדה הראשונה הרופא קבע לי נכות כמו שהיתה בעבר אך קיבלתי מכתב דחיה כי לא איבדתי את כושר לעבודה עררתי כמובן בוועדה עירעור קיבלתי 60% לאחר מכן זומנתי לועדת אי כושר ציינתי כי דרך הלישכה לא קיבלתי שום הצעות עבודה וגם לראיונות עבודה שזומנתי דאך חברים סירבו להעסיק אותי הקושי דלי רב מאןד אניני יכולה לקלח או לחתל או להלביש להרים ולטפל בילד שלי היד שלי התחילה להתעייף והיד הפעילה גם כן מה דעתך מה עלי לעשות? אם ועדת הערער קבעה לי 60 אחוז אני אקבל אותם?

השב
  • 13:41, 5 בינואר 2015

אינני מבין מה פרוש לקבל את האחוזים? מכל מקום, האחוזים הרפואיים שנקבעו לך מספיקים לעניין נכות כללית, אך ייתכן שהוועדה סבורה שלא איבדת יותר מ 50% מכושרך להשתכר ומשום כך נדחתה תביעתך.

תגובה
מנהל הפורום:רונן אבניאל - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: רונן אבניאל - משרד עורכי דין

עורך דין רונן אבניאל הינו עורך דין ותיק ומנוסה אשר עומד בראש משרד עצמאי החל משנת 1999. עו"ד רונן אבנ
למידע נוסף

053-9367359 חיוג
הודעה

קצבת נכות כללית הינה קצבה חודשית הניתנת למבוטח אשר סובל מליקויים רפואיים המקנים לו נכות תפקודית ( דרגת אי כושר עבודה ) ממנה נגזרת קצבת הנכות הכללית. כיום לפי "חוק לרון" ניתן גם לעבוד וגם לקבל קצבת נכות כללית. ברם, באם אדם עובד הכיצד הוא מצוי באי כושר עבודה?

קצבת נכות: סכום של שאלות ותשובות מהפורום