תביעת נזיקין - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
  • רחל

נשלח ע"ירחל 18:53, 21 ביוני 2013

הי לכולם ותודה רבה על המענה מראש מישהי התלוננה נגדנו על אלימות כלפי הבן שלנו הבן שלנו נחקר בבית הספר לא זומנו לחקירה הייתי במשטרה אתמול והשוטר מסר לי שמכיוון שמדברי הילד לא עלתה אשמה אז לא זומנו לחקירה והחומר עבר לפרקליטות עם המלצה לסגור את התיק. שאלתי היא: אם אני רוצה לתבוע את האדם שעשה זאת (כי הוא גם פנה לרווחה והכפיש את שמנו ממש) האם אני יכולה דרך חוקר פרטי או באמצעים אחרים להוציא את חומר החקירה? והאם אני יכולה לתבוע? בנוסף אם אותו אדם ניסה להסית וגרם לנו לנזק האם ניתן לתבוע. אשמח לפרט אם רלוונטי המון תודה על התשובה שוב יום טוב ושבת נעימה

השב
  • 14:10, 6 באוגוסט 2013

המדינה רוצה לעודד אנשים להתלונן. תחשבי שיש באמת ילד שמכים אותו ויש מישהו שרוצה להתלונן ולעזור לו. אם ידע שמרחפת מעל ראשו תביעה, ספק אם יתלונן. הסוגיה הזו תמיד לעיני השופט.
    עכשיו לעניינך,
    סעיף 15 לחוק איסור לשון הרע קובע כי באחד המקרים הבאים, עומדת למפרסם הגנת תום לב:
    (8) הפרסום היה בהגשת תלונה על הנפגע בענין שבו האדם שאליו הוגשה התלונה ממונה על הנפגע, מכוח דין או חוזה, או תלונה שהוגשה לרשות המוסמכת לקבל תלונות על הנפגע או לחקור בענין המשמש נושא התלונה; ואולם אין בהוראה זו כדי להקנות הגנה על פרסום אחר של התלונה, של דבר הגשתה או של תכנה.

ובסעיף 16. (א) הוכיח הנאשם או הנתבע שעשה את הפרסום באחת הנסיבות האמורות בסעיף 15 ושהפרסום לא חרג מתחום הסביר באותן נסיבות, חזקה עליו שעשה את הפרסום בתום לב.

כלומר. אם הגישו תלונה לרשות מוסמכת (משטרה, שירותי רווחה ואפילו בי"ס) ומה שאמרו לא חרג מתחום הסביר, יש להם הגנת תום לב ולא כדאי לתבוע.
    הדבר היחיד שעלול להקים לכם עילה משמעותית זה שהם העלילו את זה כדי לפגוע. למשל שהם מתנכלים לכם או לבנכם וכו' והחליטו גם לעשות לכם נבלה בדמות הגשת תלונה, אבל כדאי שיהיה לכם הוכחות על זה, בהקלטות או בעדויות.
    אם דבר התלונה לא נודע ברבים או שהם לא סיפרו את זה לאנשים, גם אי אפשר לתבוע.
    אבל אם סיפרו עליכם כהורים מכים לעוד אנשים, די בזה כדי לתבוע (אם יש הוכחות שאמרו את זה).

תגובה
  • 19:18, 22 בינואר 2014

שלום , אני עובדת בתכנית טלויזיה חדשה שעוסקת בתביעות קטנות, אשמח לשוחח איתך.
    לפרטים נוספים כנס ל -

https://www.facebook.com/pages/%D7%94%D7%93%D7%99%D7%99%D7%9F/507915195989661?notif_t=page_invite_accepted

ג'ייין

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.