עורך דין שערך הסכם שותפות. - פורום תביעות כספיות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 18:18, 27 ביוני 2012

  לפני זמן מה ערכתי הסכם שותפות עם אדם שהוא פושט רגל. העורך דין שייצג את "שנינו" לא סיפר לי על כך במפורש למרות שהוא ידע על כך (הוא יצג את השותף מול הכונ'ר,אלה "הסביר" לי שיש בעיה משפטית שאמורה להפתר בהקדם ושאין שום בעיה מעבר לכך. האם בכלל מותר לערוך הסכם כזה מול אדם כזה?, האם העורך דין לא עבר עבירה איתית בכך שהוא לא דיווח לכונ'ר על המהלך?. תודה מראש.

  השב
 • 16:10, 28 ביוני 2012

  יוסי שלום,

  סוגיית עורך דין המייצג שני צדדים וסוגיית חובתו לגילוי נאות היא סוגייה מורכבת אשר הפורום הנאות לתשובה לה הינו בפורום של אתיקה של עורכי דין ולא בפורום הזה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

הסכסוך הכספי הינו הסכסוך הנפוץ ביותר, כתולדה ממנו באה לעולם התביעה הכספית. מזמין עבודה, אינו רוצה לשלם בעבור עבודה שביצע, או שמה לא מדובר בחוסר רצון, אלא באי תשלום בפועל. לווה אינו מחזיר הלוואה ועוד. לא רק שמדובר בתביעות הנפוצות ביותר, מדובר במחלה הקשה ביותר אשר יכולה לתקוף עסק. פגיעה בתזרים ואי קבלת תשלום על עבודות שבוצעו, עשויה לדרדר עסק עד לסגירתו. מאידך, דרישות כספיות המוגשות כנגד מי שאינו חייב את הכסף הנתבע ממנו, גוררת את הנתבע לחשיפה כלכלית וסכנה, כי בית המשפט יחייבו בתשלום כספים. 

הסכסוך הכספי אינו מתחיל ביום הגשת התביעה. צד אשר יזהה את הסכסוך מראש, הראשון שיתחיל להיערך לאפשרות של סכסוך ולתוצאותיו, זוכה בייתרון וייתכן שיעלה בידיו למנוע את הסכוך ואת חסרון הכיס הנלווה לו.

משהתבקשתי לנהל פורום זה, אני מוצא לנכון ליעד אותו כפלטפורמה למתן מענה ראשוני לשאלות העולות בנוגע לסכסוכים הכספיים השונים. הגם שאין בפורום כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי פרטני, יש לקוות, כי נוכל לסייע ולו במקצת הנושאים.