לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
boro

האם פדקס עושקים אותי?

שלום, קיבלתי היום את הסכום לתשלום על חבילה שהזמנתי (כייבוא עסקי פעם ראשונה). מעבר לתשלום לפדקס וקצת אחסנה שהצטברה הכל תקין. שווי ערך החבילה כולל משלוח: $261 מכס - 12% מע"מ - 17% מכס: 12% מ-$261 זה $31.3 כפול 3.844 (שער דולר יציג נכון ליום הגביה) 120.4ש"ח (לפי החישוב שלי) אך פדקס טוענים שלא כך מחשבים מכס והסכום הוא 136ש"ח, הם אמרו שזה מחושב איכשהו עם מע"מ ומשהו מורכב שהנציג בעצמו לא יודע להסביר "התוכנה עושה את זה". "המורכז הזה" לא מריח טוב. מע"מ 17% מ-$261 זה $44.4 כפול 3.844 (שער דולר יציג נכון ליום הגביה) 170.6ש"ח (לפי החישוב שלי) אך פדקס טוענים (תתכוננו!) שלא כך מחשבים מע"מ והסכום הוא 216ש"ח, הם אמרו שמע"מ מחושבים עם משקל חבילה כפול מדינת ייבוא. פה אמרתי לנציג רגע רגע רגע, מע"מ זה 17% לא משנה מה, זה סכום קבוע בחוק שהולך למדינה, מה הקשר לייבוא, מדינות ומשקל החבילה?! הוא אמר שככה מחשבים את זה ואם אני רוצה אני יכול לשלם ואז לערער. מה?! הוא אמר שסין זה $6, משקל חבילה 4.5ק"ג, אז איך בדיוק זה מחושב לתוך המע"מ?! מה הקשר בכלל בין הדברים?! הדבר הזה מריח לי כמו תביעה ייצוגית! אשמח לעזרה ממישהו שיכול לשפוך אור על המצב האבסורד הזה. אגב, אני בקרוב פותח מכולת (תגידו לי מזל טוב!), אבל אצלי המע"מ על החלב מחושב לפי האחוז שומן של החלב, ושכר המינימום לפי גובה העובד, אז תאחלו לי בהצלחה.

עידן

שלום רב, 1.לא ציינת מהו ערך ההובלה? 2. מאיפה הזמנת את המשלוח? 3.מהו ערך האחסנה? וכמה שילמת עבור שחור המשלוח מהמכס? לאחר שתפרט את העלויות אוכל לעזור לך.

boro

היי עידן, 1. הובלה $75 2. סין 3. אחסנה 99ש"ח (מאחר ונתקעתי עם אישורים חסרים למשך 11 יום) ו-177ש"ח לשחרור החבילה (סכום ההולך לפדקס)

עידן

שלום ברונו, לא ידוע לי באיזה תנאי מכר קנית את המשלוח(FOB,EXW CIFׁׂׂ)?. זהו פרמטר חשוב מאוד לבדיקת תשלום המיסים מאחר וערך ההובלה הוא חלק בלתי נפרד מערך העסקה. בכל אופן, החישוב הוא פשוט: 1. ערך סחורה- ש"ח 261X3.844= 1003 2.ערך הובלה- ש"ח 75X3.844=288.3 סכ"ה ערך לחישוב מכס-1291.3 ש"ח. 3. 1291.3 כפול 12% מכס שווה ל155 ש"ח (סכ"ה תשלום מכס שעליך לשלם). 4. 1291.3+155= 1446.3 ש"ח (ערך לחישוב מע"מ). 5. 1446.3 כפול 17% מע"מ שווה ל-246 ש"ח. כלומר עליך לשלם לקופת המדינה-155 ש"ח מכס+246 ש"ח מע"מ, סכ"ה 401 ש"ח!. בנוסף לתשלום זה אתה אמור לשלם 99 ש"ל אחסנה+ 177 ש"ח עמילות מכס. ידידי, אני רק יכול לומר לך שאתה רחוק שנות אור מתביעה ייצוגית. שיהיה בהצלחה.

boro

היי עידן, הסכום $261 כולל את המשלוח בפנים שעלותו $75 לכן חישבתי את כל המיסים לתשלום על פי סכום זה. שים לב שלגבי המכס נדרשתי לשלם סכום העולה על החישוב הפשוט של 12% בטענה שמכס זה לא "סתם להכפיל ב-12% אלא החישוב "מאוד מורכב"" לטענת הנציג בפדקס. לא ידעתי שמע"מ מחשבים לאחר הוספת המכס אבל גם אם זה כך יוצא שנדרשתי לשלם הרבה יותר (216ש"ח לייתר דיוק) בעוד שאפשר לקחת את ה-$261 ולהכפיל ב-1.12 על מנת לקבל את הסכום עם המכס ולאחר מכן להכפיל ב-1.17 ולהחסיר את הסכום שהתקבל לפני הוספת המע"מ כך שיוצא שהמע"מ $49.69 שלפי שער דולר יציג של אותו היום המע"מ בשקלים הוא 191ש"ח ולא 216 כפי שנדרשתי לשלם בטענה שמע"מ "מחושב גם ביחד עם משקל החבילה והמדינה ממנה הסחורה הגיעה" שזה ממש לא עניין של מע"מ בכלל אלא חארטה שפדקס המציאו.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום יבוא יצוא ומכס