לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אסף

ייבוא POWER BANK ורחפני צעצוע

שלום, אני מעוניין לייבוא רחפני צעצוע ומטענים ניידים באופן מסחרי בתור התחלה הכמויות שאזמין יהיו קטנות יחסית (עד 40 יחידות מכל פריט) והמשלוח יעשה בEMS. אני עוסק פטור במע"מ וכמובן שבמידה והמחזור יגדל אשנה את הסטטוס לעוסק מורשה או חברה. השאלה שלי היא - האם אני צריך באישור מכון התקנים למכשירים אלו? במידה ואבצע הזמן עכשיו ל-30 יחידות, האם פשוט אשלם מכס ומע"מ כשהמשלוח יגיע או שאקבל קנס כי לא הצהרתי מראש או משהו? כיצד עליי להתנהל? תודה רבה

עדי יניב

לסוגיית הרחפן, כל מוצר שיש בו פונקצייה לשידור אלחוטי, דורש אישור משרד תקשורת. אישור חינמי. לצורך קבלת האישור הנך נדרש לכל מאפייני הרחפן על גבי דף פירמה / מפרט של היצרן. לגבי מטענים, תקן רשמי מחייב. בכדי לחסוך ממך הסתבכות, תגיע למכון התקנים, מעבדת חשמל, מצוייד בחומר טכני ומפרט של המטען ותבין מהן הדרישות ברמת דוקומנטצייה ועלויות. בשלב הראשון, דעיף לבצע ייבוא של מטען או שניים לצורך בדיקות תקן. במידה והתקן תואם לדרישה, תוכל להתחיל בייבוא מסחרי. בהקשר ללוחות זמנים - משרד התקשרות לוקח לעצמו את החופש לתת אישורים בתום 35 ימי עבודה. במכון, בהתאם לעומס עבודה, סדר גודל של כ - 6-8 שבועות

אסף

היי עדי, תודה על התשובה המהירה' לגבי המטען הנייד - מדובר במכשיר אשר מגיע עם כבל USB וזהו - ללא כבל או חיבור ישיר לחשמל בקיר הבנתי שאם המכשיר הוא ללא חיבור לחשמל אז אין צורך (בפועל אפשר לחבר אותו למטען של סמארטפון אבל גם להטעין אותו ממחשב נייד לצורך העניין) האם זה נכון? כמו כן, במידה וישנו מוצר שלצורך העניין לא דורש אישורים או בדיקות כלשהן, אני יכול פשוט להזמין אותו בכמות מסויימת ולשלם או שעליי להצהיר מראש שמדובר ביבוא מסחרי?

עדי יניב

כבל USB לא דורש תקן. התקינה הינה למטען עצמו, ללא זיקה לדרישות תקן, במידה ותכלית הייבוא הינה למטרה מסחרית, שעליך ללייבא כייבוא מסחרי ולא אישי. הצהרה במועד פדיון הטובין מפיקוח מכס

עידן

שלום רב, לתשומת לבכם-המוצר POWER BANK ( סוג של סוללת גיבוי נטענת וניידת) מסווגת בפרט מכס 8507 בהתאם לסוג הסוללה(ליתיום/ניקל קדמיום/ניקל ברזל/עפרת חומצה). מניסיוני הרב, אם אכן מדובר במוצר זה (ולא אחר) אין דרישה להוציא אישור מכון תקנים. כמובן שאם לא מדובר במוצר הנקראPOWER BANKE הסיפור שונה לחלוטין לגבי מכון תקנים. ישנו בלבול רב בין מטען( ספק כח) לבין סוללת גיבוי (גם מעריכים במכס לא יודעים,למעט מעריכים ראשיים), הראשון מסווג בפרט מכס 8504 ודורש אישור מכון תקנים והשני ב8507 ללא אישור מכון תקנים. אחוז המס לגבי הסוללות-12 אחוז מכס+ 17 אחוז מע"מ.

אסף

היי עידן, תודה רבה, הפריט הוא אכן POWER BANK סטנדרטי לסמארטפון עם סוללת ליתיום יון. מבחינת ביצוע ההזמנה - עליי לעשות משהו טרם ההזמנה או פשוט אדרש לשלם כאשר היא תגיע?

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום יבוא יצוא ומכס