הפחתה מדמי שכירות מוגנים בבית עסק - פורום דמי מפתח - דיירות מוגנת

שאלה חדשה
  • שרית

    נשלח ע"ישרית 17:27, 31 באוגוסט 2016

    שלום רב, בהתאם לחוק הגנת הדייר ולתקנות הגנת הדייר (דמי שכירות בבתי עסק משנת 1983), לגבי בית עסק ששולמו עבורו דמי מפתח, תינתן הפחתה של 1/4 מכל תוספת שישלם הדייר של אותו בית עסק, וזאת למשך 8 שנים ראשונות. שאלתי היא - האם לגבי כל עסק תינתן ההפחתה של 1/4 בתוספת? אין אבחנה בין עסק עם תקרה לבין עסק ללא תקרה? בתודה מראש על התשובה, שרית.

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד נאוה מורי

    נאוה מורי, עו"ד,מנהל הפורום

    13:42, 12 בספטמבר 2016

    בס"ד
    שלום רב, שרית
    ההפחתה הינה מההעלאה שנקבעה בחוק, ומכיוון שההעלאות מתייחסות למושכרים הכפופים לתקרת מכסימום, ממילא אין הפחתה ביחס למושכרים המשוחררים מתקרת מכסימום. בכל מקרה, תשומת לבך לכך שהמועד להפחתה חלף זה מכבר.
    בהצלחה,
    נאוה מורי, עו"ד

    תגובה
  • 13:57, 12 בספטמבר 2016

    נאוה שלום רב,
    מודה לך על זמנך היקר במתן התשובה.
    לעניות דעתי, ההפחתה ניתנה לעסקים המשוחררים מתקרה - כי כך מצוין בחוק ובתקנות - על הנכסים שסעיף 52 א' לא חל עליהם ועל מי לא חל סעיף 52 א' - על אותם עסקים משוחררי תקרה.
    הרי לעלות את דמי השכירות לנכסים אלו (משוחררי תקרה), לא ניתן לעשות בצורה חופשית אלא מכוח בית הדין לשכירות.
    מה דעתך?

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נועם ברם

מנהל הפורום: עו"ד נועם ברם

בעל תואר LL.B במשפטים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 2008. עוסק בתחום המקרקעין, תכנון ובניה, הגנת הדייר
למידע נוסף

053-9374950 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד נאוה מורי

מנהל הפורום: עו"ד נאוה מורי

עו"ד ומגשרת מוסמכת. עוסקת בתחום הגנת הדייר וכינוס נכסים, תכנון ובנייה, ליטיגציה ועסקאות במקרקעין. בע
למידע נוסף

053-9374950 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בתחום הדיירים המוגנים. בעלי בתים ו/או שוכרים בדיירות מוגנת, זכויות בעלי הבתים וזכויות הדיירים המוגנים ו/או ילדיהם ובני זוגם, בדירות מגורים ובבתי עסק, פינוי ו/או בהעברת הנכסים ו/או מכירתם ואופן ניהולם מצד בעל הבית ומצד השוכר המוגן.