שינוי מעמד - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
  • מיטל

נשלח ע"ימיטל 09:35, 25 באוקטובר 2013

בוקר טוב, שאלתי היא לגביי מכר שלי, הנ"ל הינו יליד ירדן בן 23 ,אמו נולדה בא"י והינה אזרחית. ב 10 שנים האחרונות התגורר לפרקים בארץ ובירדן, לפני כשנה אבדה תעודת הזהות שלו וכשניגש למשרד הפנים מאינו לחדש אותה. מנהלת משרד הפנים טוענת שאמור להישאר בארץ חצי שנה על מנת לקבלה מחדש. כרגע אינו עובד (המנהלת אינה מוכנה גם לתת לו אישור עבודה) ואינו יכול להתקיים פה בארץ מבחינת שכירות ובכלל קיום בסיסי. איני שמעתי על חוק כזה ,אם תוכל בבקשה להסביר לי כיצד אוכל לעזור לו -לפחות מבחינת התחלת עבודה, חשוב לי לציין שהתחושה היא שמנהלת משרד הפנים באיזור מגוריו אינה פועלת על מנת לעזור אלא להפך .(אין סיבה ממשית לסירוב,כגון עבר פלילי או רקע בעייתי) תודה רבה, מיטל

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

13:19, 29 באוקטובר 2013

שלום רב
    בהנחה והבנתי נכון והייתה לו תעודת זהות ישראלית לא ברור לי היכן הבעיה, האם הוא אזרח או תושב ארעי?
    שיגש יחד עם אימו האזרחית ללשכה ואם תשובת הפקידה אינה לרוחכם ניתן לשוחח עם מנהל הלשכה, אם גם זה אינו עוזר בקשו תשובה בכתב כדי שניתן יהיה לערער על ההחלטה לגורם המתאים.
    בהצלחה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.