אזרחות לילד שאמו תושבת ארעית ואביו אזרח ישראלי - פורום משרד הפנים

 • ישראל הורוביץ נשלח ע"יישראל הורוביץ 13:12, 9 בינואר 2014

  שלום רב, הנני אזרח ישראלי ואני נשוי לאזרחית זרה שהיא כרגע תושבת ארעית א5 (שנה שלישית).יש לנו ילד שהוא אזרח ישראלי (שהוכר אחרי בדיקת אבהות דרך משרדכם שעזר לי בכך בהצלחה) .האם משרד הפנים עלול לבקש שוב בדיקת אבהות לילד שעומד להיוולד בעוד ימים ספורים?תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  13:35, 13 בינואר 2014

  שלום רב
  ראשית אאחל לידה קלה ליולדת , באופן עקרוני מאחר ואתם נשואים תוכל לרשום כבר בבית החולים בטופס "הודעת לידה חי" כי אתה האב וגם את שם האם וכמובן לתת את תעודת הזהות של האם ולכן הרישום ייעשה אוטומטית כפי שנעשה אצל ילדים הנולדים לאזרחים ישראלים.
  אם תיתקלו בבעיה רישומית פנה ללשכה הקרובה למקום מגוריך לצורך הסדרת הרישום, מאחר ואתם נשואים ומאחר וכבר יש לכם ילד אחד לא תהיה דרישה לביצוע בדיקת סיווג רקמות לילד השני שיוולד לכם.
  אנו כאן לרשותך לכל שאלה או הבהרה
  עו"ד דור פנק

  תגובה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.