סרוב ממשבר הפנים אוכלוסין והגירה - פורום משרד הפנים

שאלה חדשה
  • אילנה

נשלח ע"יאילנה 15:52, 5 באוגוסט 2014

1. אני תושבת ואזרחית מדינת ישראל. על פי רישומי משרד הפנים אני גרושה ואם לשני ילדים מנישואים קודמים. 2. הגישתי למשרד הפנים ביום14/11/2013בקשה לקבלת מעמד "בן זוג" עבור בעלי – מר פופה ולמרבה הצער מאז ועד עצם כתיבת מכתבי זה – טרם הוסדר העניין וטרם הוסדר מעמדו של בעלי. 3. במסגרת הבקשה אשר הגשתי את כל פרטי. אני הכירה את בעלי באמצעות חברה משותפת בשנת 2010. קיימנו קשר טלפוני והינטרנטי רצוף וביום 17/7/11 הגיע בעלי לראשונה לישראל כדי לפגוש אותי. 4. למרבה הצער בעלי סורב והוא לא יכול היה להיכנס לישראל זאת חרף העובדה כי היה בידיו גם כרטיס טיסה בחזרה לרומניה וחרף העובדה כי אישרתי לנציגי משרד הפנים בשדה התעופה כי הוא אורח שלי וכי הוא בא לבקרי. 5. בעקבות ולאור האמור החליטנו אני ובעליה להיפגש ביוון בתאריך 25/7/11 וכך אכן עשנו. המשיכנו לשמור על קשר טלפוני ואינטרנטי רצוף והדוק ובחודש יולי 2012 נסעתי לראשונה לרומניה לביקור אשר נמשך חודשיים וחצי. 6. האהבה שבינינו פרחה והקשר בינינו התחזק והתהדק. לאור העובדה כי בעלי לא יכול להיכנס לישראל – נאלצתי לשוב ולנסוע שוב ושוב כאשר אני מותירה מאחור את שני ילדי אצל הורי אשר הבינו גם הם כי מדובר באהבה אמיתית. 7. ביום 16/10/13 החליטנו אני ובעלה למסד את קשר האהבה שלנו ולהינשא וכך הם עשינו. נישאינו בנישואין אזרחיים אשר מוכרים גם על ידי המוסדות הרשמיים ברומניה. 8. אני שהתי ברומניה במשך ארבעה חודשים וחזרתי לישראל לילדיי ולהוריי. 9. כאמור ביום 14/11/2013 הגישתי בקשה רשמית אשר אליה צירפתי את כל המסמכים הנדרשים מתורגמים ומאושרים בחותמת אפוסטיל כנדרש. 10. בחודש פברואר 2014 נקראתי למשרדי משרד הפנים לצורך תחקיר והסבר הקשר שביני לבין בעלי. כחודשיים לאחר מכן נקרא גם בעלי של לשגרירות ישראל ברומניה לצורך תחקיר והסבר הקשר בינינו. 11. מאז אין כל תשובה ו/או אישור מעמדו של בעלי. פניתי אין ספור פעמים למשרדי משרד הפנים בבקשה לבדוק ולברר מה עלה בגורלנו ואולם למרבה הצער ללא כל תוצאות. 12. הימים השבועות והחודשים חולפים ואין כל תשובה בעניינו של בעלי. 13. יצוין כי הנתק שביני לבעלי הנו קשה מנשוא. בשל מצבי הכלכלי אינני יכולה להמשיך ולנסוע לרומניה כדי להיפגש ולהתאחד עם בעלי. אנו רוצים לגדל ביחד את ילדיי ולחיות כמשפחה בישראל – ארץ מולדתי. 14. העיכוב בטיפול בבקשתה של מרשתי מענה וגורמת למרשתי לצער רב . 15. לאור העובדה הזו לא ברור מדוע מתעכב הטיפול בבקשתי. 16.שבוע שעבר פניתי למשרד הפנים האוכלוסין והגירה ואמרו לי שהתיק שלי הועבר זה מכבר למנהלת הלשכה בנתניה. לכן קבעתי פגישה עימה והיא הודיע בקרירות ושפטנ אותי שלא נכון לעשות וסרבה את בקשתי באמירות של הקשר שלי עם בעלי שיקריים ולא אמיתיים. אני פונה אלייך עוד דור פרנקל מה עליי לעשות אני עובדת עצות. בקשה עזור לי :( תודה אילנה אוליאל

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

10:10, 10 באוגוסט 2014

שלום רב
    בפורום אני מעניק מידע כללי בלבד,
    באופן כללי את רשאית להגיש ערר למטה משרד הפנים או לבית הדין לעררים בהתאם למי שנתן את ההחלטה (נתניה או המטה בירושלים)
    תוכלי לפנות אלינו ישירות 03-5167711 ונבחן את עניינך.
    יום טוב
    עו"ד דור פנק

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

מנהל הפורום: עו"ד יהושע פקס

חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2009, מוסמך תואר שני במשפטים (LLM) אוניברסיטת חיפה. עורך דין יהושע
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.