הזמנת אורח מחו"ל לארץ - פורום משרד הפנים

 • אלכס נשלח ע"יאלכס 09:51, 27 בספטמבר 2012

  ביוני 2012 הכרתי טיירת שהגיע לארץ, היא נישארה לגור איתי בארץ עד סוף אוגוסט (כי יכלה להישאר בארץ עד 3 חודש), עכשיו אני מעוניין ליראות אותה שוב, האם היא צריכה הזמנה או יכולה פשוט להגיע לארץ ללא הזמנה לעוד 3 חודש בלי שיעשו לי בעיות בנתב"ג? הטיירת מלטביה. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דור פנק

  עו"ד דור פנק,מנהל הפורום

  10:24, 3 באוקטובר 2012

  שלום רב
  על מנת למנוע אי נעימויות בכניסה לישראל, במקרים כאלה עדיף לגשת ללשכה הקרובה למקום מגוריך ולהסביר את המקרה.
  באופן עקרוני יש להזמין בת זוג ע"פ הנהלים המקובלים לרבות הצגת מסמכים מאומתים מחו"ל הנדרשים בהתאם לנוהל "חיים משותפים" כל זאת בהנחה ובכוונתכם כי היא תשתקע בישראל ותחיו יחד בישראל.
  אם מדובר רק בביקור נוסף, לתקופה קצובה עם כרטיס הלון וחזור יתכן וכניסתה תאושר - יחד עם זאת, יש סיכוי גדול מאוד שהיא תישאל שאלות רבות בכניסתה לישראל על מנת להבטיח שאין לה כוונת השתקעות בישראל.
  בכל מקרה עדיף לציידה במכתב הזמנה ובו פרטיך המלאים על מנת שנציגי ביקורת הגבולות יוכלו ליצור עימך קשר.
  בהצלחה וחג שמח

  תגובה

הפורום יעסוק בענייני "משרד הפנים – רשות ההגירה והאוכלוסין" – נעניק מענה בנוגע לאשרות כניסה לישראל, אזרחות ישראלית, אשרת עולה, אשרה לעובד זר, אשרה לבני זוג זרים, אשרת עבודה למומחה זר, קנסות מנהליים וכתבי אישום כנגד מעסיקי עובדים זרים, תביעות אבהות על פי דרישת משרד הפנים לרבות הליכי הסדרת מעמד של ילודים בהליכי פונדקאות בחו"ל. נתקלתם בבעיה מול פקיד משרד הפנים – אני כאן לרשותכם על מנת לפתור את סבך הבירוקרטיה.